Člani končno spet na domačem parketu: osvojeni 2 ormoški točki

RD Koper 2013 : RK Jeruzalem Ormož
sobota, 20. februar 2016 ob 19h, Arena Bonifika, 950 gledalcev

Za danes se je napovedovala težka in predvsem zelo izenačena tekma. Ormožani so takoj začeli na polno napadati in do 8. minute svoj gol ohranili nedotaknjen, koprskega pa do takrat napolnili s 3 zadetki.

Obe strani sta grizli, mladost in energija, predvsem pa fokus na 2 točki sta bili na obeh straneh uravnoteženi. V 14. minuti pa mojstrovina kapetana Uroša Rapotca za izenačenje 4: 4. Izkazal se je tudi Jure Vran, ki je suvereno zaustavljal napade gostov in skozi tekmo zbral kar 14 obramb. V 16. minuti se je rezultat prvič prevesil v našo korist (5 : 4), pa tudi to ne za dolgo, do konca prvega polčasa pa je bilo še daleč in izmenično so se nizali goli plus 1 na levi, plus 1 na desni, …

Drugič smo spet povedli v 25. minuti, ko je zadel Tilen Sokolič (10:9), pa po izenačenju spet Gregor Krečič (11:10), Nino Grzentič je v ormoški gol poslal pravo bombo (12:11), rezultatsko pa se bistveno vseeno nismo mogli odlepiti od gostov.
Polčas se je zaključil z 12:12.

Po odmoru so se domači navijaški skupini 12. Kopra na tribuni pridružili še Tifozi navijači FC Luka Koper in skupaj so še bolj glasno spodbujali naše fante, ki so na parketu spet izenačevali gol za golom z Ormožani. Prvič smo za dve točki povedli v 41. minuti, ko je sedemmetrovko zadel Adam Bratkovič. Do 45. minute je ostalo tako, ko je Bratkovič ponovno zadel in izkupiček v mreži polepšal na +3 gole razlike (19:16). Po naši oceni se je tekma tukaj prelomila, Ormožani so fizično nekoliko padli, za nameček je še Jure Vran zaklenil vrata. Nato smo vodstvo še okrepili (Bratkovič 20:16, Krečič 21:16) in dodatno stisnili obrambo. Dobrih 5 minut pred koncem so Ormožani zaporedoma izgubili dve žogi, kar je znal s hitrim protinapadom kaznovati kapetan Rapotec (24:19). Sedemmetrovko je nekaj minut pred koncem tekme ubranil naš vratar Tine Ponikvar, kar je dalo zagon Bratkoviču za hiter protinapad in zadetek, v zadnji minuti pa je zadel še Rok Marič (27:20), kar je bila tudi največja prednost na tekmi (+7 golov).
Tekma se je končala z zmago rumenomodrih, 2 točki sta ostali doma!
Rezultat ob koncu tekme: 27:21.

IZJAVE PO TEKMI

Adam Bratkovič, tokrat najboljši strelec RD Koper 2013 (7 zadetkov) se je po tekmi veselil: »Ta tekma je bila težka, pri njih smo izguili za en gol. Vedeli smo, da prihajajo nabrušeni, da imajo znano agresivno igro in so hoteli pobrati dve točki. Konec koncev so naš direktni konkurent v tekmovanju. Prvi polčas smo začeli malo slabše, predvsem v obrambi, kar smo se zmenili, pivota nismo dobro držali in zapirali. V drugem polčasu smo to popravili, zaigrali bolj agresivno in hitreje stekli, nato pa tekmo uspešno pripeljali do konca.«

Pri gostih moramo pohvaliit mladega Tilna Kosija, RK Jeruzalem Ormož, ki je danes navdušil marsikoga v dvorani. Po tekmi nam je povedal: »Nekako se nam ni odprlo. Igrali smo brez poškodovanega kapetana Bojana Čudiča, ki sem ga nadomestil jaz. Danes sem bil na preizkušnji celih 60 minut. Koprčani so se nam boljše izpostavili, odigrali so boljšo in čvrsto obrambo, hitre polkontre, njihov vratar je ubranil veliko žog. Ni se nam odprlo, do prvega polčasa smo še zdržali pritisk in stik z nijmi, potem pa se nam žal ni izšlo.«

Z roba igrišča
Novost na domači strani: strokovnemu štabu se je po vrnitvi iz Italije pridružil izkušeni Vanja Kralj, ki je zasedel mesto pomočnika trenerja. (Dobrodošel med nami Vanja in uspešno delo ti želimo!)

Čestitke vsem igralcem in strokovnemu štabu za zmago!
Obema skupinama navijačev in publiki pa za dobro vzdušje, ki je fantom dalo zagon.

Več fotografij objavimo v naslednjih dneh.