Iz Škofljice z obema točkama in 16-imi goli Makuca

Prvo tekmo 21. kroga NLB lige sta včeraj odigrali ekipi ŠRD Škofljica in RD Koper na Škofljici. Domov smo prinesli obe točki in kar 16 golov Andraža Makuca. V začetnih  minutah je bila tekma še izenačena, igralci ŠRD Škofljica so v četrti minuti povedli z rezultatom 4:2. Nato smo bolje zaigrali predvsem v napadu in vajeti igre prevzeli v svoje roke. Žilavi škofeljčani se sicer niso predali, saj jim v borbi za obstanek vsaka točka pomeni ogromno. Tako se je prvi polčas zaključil s prednostjo Kopra za dva gola (18:20). V drugem delu igre je Koper prednost še povečeval in v 44. minuti prvič povedel za štiri zadetke (24:28).  Z golom Makuca v 50. minuti je prednost narastla že za šest zadetkov. Tako prednost smo nato zadržali do konca tekme, ki se je zaključila z rezultatom 33:39. Za igro v drugem polčasu velja pohvaliti, poleg Makuca z doseženimi devetimi zadetki, še vratarja Jakoba Morata. Naš drugi strelec na tekmi je bil Andraž Kete z doseženimi petimi zadetki. Pri gostiteljih sta ih največ dala Juš Rot (13) in Matic Pangerc (5). Z osvojenima točkama smo se, s tekmo več od ostalih ekip, na lestvici državnega prvenstva povzpeli na šesto mesto.

Strelci tekme s Škofljico:

RD Koper: Jelovčan, Đurica, Morato; Poklar 1, Konjevič 1, Bekrič 4, Moljk, Beganovič, Stojanovič 1, Muminovič 2, Zugan 1, Sanabor 5, Makuc 16 (5), Kete 5, Breznikar 3, Bratkovič;

ŠRD Škofljica: Šalamon, Lipužič; Dolinšek Kogoj, Kljun 1, Levstek 2, Gliha 2, Rot Juš 13, Lipovac 2, Pangerc A., Lešek 4, Nosan B. 2, Šnajdar, Etling, Pangerc M. 5. Drnovšek T., Rot Jon 2;

Sicer pa si statistiko tekme lahko pogledate na povezavi Statistika tekme Škofljica – Koper oziroma posnetek tekme na povezavi Posnetek tekme Škofljica – Koper

Naslednjo tekma državnega prvenstva je na sporedu igramo šele v soboto, 13.4.24, ko v Koper prihaja ekipa Dobove. Sicer pa nas še prej čaka Final 4 turnir za Pokal Slovenije, ko se bomo 5. in 6. aprila v Trebnjem za to lovoriko pomerili z ekipami MRK Krka, RK Slovenj Gradec in RK Trebnje. Več o tem tekmovanju v enem od prihodnjih člankov, ko bo znan razpored tekem.

Izjave po tekmi:

Tine Poklar, rokometaš RD Koper:

“Mogoče rezultat kaže lahko zmago, a tokrat je bilo vse prej kot to. Vesel sem zmage, vesel sem, da smo po dveh porazih spet na zmagovalni poti. Vedeli smo da prihajamo na Škofljico, ki je neugodna ekipa, sploh zaradi borbe za obstanek. Igrala je dobro in želim jim vse najboljše v nadaljevanju.”

Juš Rot, rokometaš ŠRD Škofljica:

“Pričeli smo z malce drugačno postavo kot ponavadi, saj smo želeli imeti moči za drugi polčas. V prvem polčasu nam je kljub temu šlo kar dobro, nas je pa vseeno zmanjkalo v drugem polčasu, predvsem pri zaključnih strelih. Njihov vratar je obranil nekaj pomembnih strelov, nato pa nam je padla motivacija in rezultat je takšen kot je.”