Koprčani izvlekli zmago v končnici tekme proti Šmartnemu

Koprčani so danes odigrali tekmo 8. kroga NLB lige proti zadnjeuvrščeni ekipi HERZ Šmartno. 600 gledalcev si je ogledalo ne preveč lepo srečanje, kjer smo lahko poleg kopice tehničnih napak na obeh straneh videli tudi nekaj preobratov z lepimi rokometnimi vložki.  Domači so začeli solidno, igra je stekla predvsem v obrambi medtem, ko je napadalni segment šepal. V prvih 5. minutah smo namreč izgubili 2 žogi in tako dovolili gostom, da so držali priključek, saj so uspešno kaznovali napake domačinov s hitrimi prehodi v protinapad, preko katerih so dosegali lahke zadetke. Prelomnica v prvem polčasu je bila 19. minuta, ko so gostje z zadetkom Dobovičnika povedli pri 7:8. Sledila je minuta odmora na zahtevo Veselina Vujovića in Koprčani so se zbrali in dosegli 2 hitra zadetka preko Bratkoviča ter povedli z 9:8. Uporni gostje so z veliko volje v naslednjih minutah izvedli delni izid 3:0 ter povedli in prednost ohranjali vse do konca polčasa. V samem zaključku je Sokolič zadel prečko in polčas se je končal pri 11:13.

Drugi polčas je bil slika prvega, saj smo pri domačih videli veliko izgubljenih žog in tehničnih napak. V 39. minuti je Planinc realiziral prvo 7-metrovko, gostje so na to odgovorili z delnim izidom 2:0 in pobegnili na 15:18. Krečič je v 43. minuti napravil prekršek v napadu in gostje so z zadetkom Dobovičnika pobegnili na 4 zadetke prednosti pri 15:19. Prelomnica na srečanju se je zgodila v 46. minuti, ko je domači trener Vujović zahteval minuto odmora in spremenil obrambno shemo iz 6-0 na 5-1. Gostje, ki so bili na koncu z močmi, se na spremembo niso uspeli učinkovito odzvati in Uroš Rapotec je v prvem protinapadu zadel, v drugem pa z lepo asistenco angažiral danes dobro razpoloženega Moljka in prednost gostov je skopnela na vsega 2 zadetka pri 18:20. v 52. minuti je gostujoči vratar Kukovica ubranil strel iz 7-metrov Planincu. Koprčani so strnili svoje vrste in zbrali zadnje moči ter poskusili na vse ali nič in danes najboljši mož na terenu Jure Vran je z natančnopodajo angažiral Sokoliča, kateri je zadel za izenačenje pri 20:20. Nekaj sekund kasneje je Rapotec izkoristil napako gostov, ukradel žogo in stekel v protinapad ter popeljal domače v vodstvo pri 21:20. V samem zaključku srečanja smo videli še atraktivno rečevanje žoge s strani Adama Bratkoviča ter 14. obrambo Vrana, ki je snel žogo z golove črte ter tako odločil tekmo. Zadnji zadetek na srečanju je dosegel Rapotec v prazna nasprotnikova vrata, saj se gostujoči vratar Muratović ni uspel dovolj hitro vrniti v igro.

Koprčani so s to zmago vknjižili novi 2 dragoceni točki in so trenutno z 12 točkami vodilna ekipa NLB lige.