Koprski podmladek nadaljuje s tekmovanji

Mlajši dečki A

10. krog (10.01.2016) – RD Koper 2013 : RK Nova Gorica 29:10 (09:02)

Po kratkem prazničnem premoru se nadaljujejo tekmovanja tudi pri najmlajših selekcijah. Fantje so v tekmo krenili preveč zadržano in dovolili nasprotniku, da so dosegli prvi zadetek na tekmi in izsilili kar dve enajstmetrovki, vendar so drugo na našo srečo zgrešili. Po takem uvodu pa so naši fantje le strnili svoje vrste in nasprotnikom povsem onemogočili igro v napadu. Sami pa so v napadih prihajali do odprtih strelov, vendar so veliko teh strelov tudi zapravili. Kljub temu so polčas zanesljivo dobili z rezultatom 9:2. V drugemu polčasu so nadaljevali s svojo prepoznavno igro tako v obrambi kot v napadu, kjer so včasih presenetili s prav domiselnimi akcijami. Končen rezultat je bil 29:10. Če bodo naslednjo tekmo proti Jadranu igrali tako zavzeto kakor proti Goričanom, imajo veliko možnosti, da se jim oddolžijo za poraz v Hrpeljah in prevzamejo vrh lestvice.

Strelci: Muminovič 9; Pribac, Ujčič 7; Šau 6; Nadarevič 2; Ojo, Makovec 1.

***

Mlajši dečki B

10. krog (10.01.2016) – RD Koper 2013 : RK Nova Gorica 24:11 (12:04)

V nedeljo 10.01. je selekcija mlajših dečkov B odigrala zaostalo tekmo proti ekipi Nove Gorice. Po začetnemu tipanju so prvi gol na tekmi dosegli gosti in povedli z 0:1, naši fantje so na to znali odgovoriti in s tremi zaporednimi goli prevzeli pobudo. Z zelo dobro obrambo in domisleno igro v napadu so nasprotnikom vsiljevali svojo igro, kar se je poznalo tudi na rezultatu, saj so gosti v prvemu polčasu dosegli le 4 zadetke. Polčas se je končal  z izidom 12:4. V drugemu polčasu je trener ponudil možnost prav sem igralcem s klopi, ki pa kljub svoji manjši minutaži niso popuščali in nasprotkinu niso dovolili da bi se približali, ter tako prispevali svoj delež k zmagi z 24:11. Čez 14 dni jih čaka povratna takma z Jardanom, ki bo odločala o prvemu mestu na lestvici, saj imata trenutno obe moštvi enako število točk in neodločen izid iz prvega medsebojnega srečanja.

Strelci: Jevšinek 6; Makovec 5; Nadarevič 4; Montanič, Morel, Logar 2; Moljk, Geršak, Erjavec 1

11. krog (17.10.2015) – RK Mitol Sežana : RD Koper 2013 13:23 (08:17)

To nedeljo, 17.01.2016 so se mladi koprski rokometaši odpravili na gostovanje v Sežano. Igralci so pod vodstvom trenerja Cenciča lepo odigrali in vodili skozi celoten potek srečanja ter tako priborili novi dve točki, ki jih ohranja v stiku z vrhom, saj naši fantje trenutno zasedajo drugo mesto s 17 točkami in so tako izenačeni z ekipo Jadrana 2009 iz Hrpelj.

***

Starejši dečki A

Polfinalna skupina A 1. krog (10.01.2016) – RD Koper 2013 : RD Jadran 2009 Hrpelje-Kozina 21:27 (10:14)

V prvem kolu nadaljevanja državnega prvenstva je domača ekipa gostila sosede iz Hrpelj. Gostujoči igralci so bolj zbrano odigrali že v samem začetku in izkoristili neprepričljive igro domačih ter povedli z rezultatom 4:1. Do zaključka prvega polčasa so domači izboljšali igro v obrambi, vendar bili v napadu premalo agresivni in nezbrani  pri metih na gol, tako da prednosti niso uspeli zmanjšati. Polčas se je tako končal z izidom 10:14.

V drugem polčasu je domača ekipa odigrala pogosto z igralcem manj in bila pri tem kar uspešna, vendar zaostanka ni uspela nadoknaditi, tudi iz treh 100% priložnosti v protinapadu, ko je žoga končala pri gostujočem vratarju oz. v okviru gola. V želji da bi nadoknadili razliko so domači naredili nekaj nevsiljenih napak je nasprotnik prestregel še nekaj težko priborjenih žog in tekmo zaključil z rezultatom 21:27.

Strelci: Grlj, Kovač 5; Galina 4; Komadina, Žarkovič 2; Mijatovič, Mohorčič, Tunanovič 1

***

Kadeti

Polfinalna skupina A 1. krog (10.01.2016) – RD Urbanscape Loka : RD Koper 2013  32:26 (14:10)

Kadetska selekcija je ravno tako pričela z razigravanjem v polfinalni skupini A. Na tekmi 1. kola so kadeti Kopra izgubili v Škofji Loki z rezultatom 32:26. Domačini so hitro povedli z 2:0. Koprčani so se kmalu otresli začetne treme, zaigrali so bolj odločno in bili enakovreden tekmec domačinom, a do željenega izenačenja niso prišli. Domači vratar je koprčanom v nekaj minutah ubranil dva protinapada in 7-metrovko. S fizično močnejšimi Ločani se je v prvem polčasu kosal le Grmek, ki je s svojo prodornostjo pokazal eno boljših iger.Polčas se končal z znosno razliko štirih golov.

V drugem polčasu so se kadeti Kopra trudili po svojih močeh, z nekaj lepimi akcijami so zmanjšali razliko na -3, a se je poznala “kratka klop” in domačini so spet ušli na varnejšo razliko. Tekma je pokazala, da bodo vse tekme polfinalne lige zelo težke in da bo potrebno pomanjkanje v fizični moči nadomestiti s hitrejšo igro tako v obrambi kot v napadu. Končni rezultat 32:26 je realna slika prikazane igre na igrišču.

Strelci: Grmek 9; Breznikar 5; Jovičić E. 4; Beganovič 3, Rekić, Vukelič 2; Jovičič S. 1

Polfinalna skupina A 2. krog (17.01.2016) – RD Koper 2013 : ŠD Mokerc IG 28:29 (12:18)

V 2. kolu polfinalne kadetske lige so kadeti Kopra doma izgubili z Mokrcem z golom razlike v zadnjih sekundah tekme. Fizično močnejši gostje okrepljeni še dvema Ribničanoma so povedli z 0:2. Koprčani so kmalu preko Eneja Jovičića zmanjšali na gol razlike, a več od tega ni šlo. Kljub trudu se Koprčani niso izkazali v napadu, saj jim je gostujoči vratar ubranil veliko strelov še posebno s krilnih položajev. Le Enej Jovičić je uspešno zadeval z zunanjega položaja.

V drugem polčasu so kadeti Kopra zaigrali bolj zbrano in z obrambo 3-2-1 onemogočili zunanjim igralcem, da bi zadevali. Tako se je razlika počasi začela “topiti”. Taka borbenost se je Koprčanom obrestovala in v zadnji minuti so rezultat izenačili. Gostje so imeli na voljo še 20 sekund časa in z nekaj sreče so uspeli v zadnjih sekundah tekme doseči odločilen gol ter zmagati

Strelci: Jovičič E. 14; Breznikar 4; Beganovič, Rupnik 3; Jovičić S. 2; Grmek, Vukelič 1

***

Mladinci

12. krog (16.01.2016) – Drava Ptuj : Koper 2013 36:32 (18:15)

Mladinci Kopra so se pretekli konec tedna odpravili na gostovanje na drugi konec Slovenije, točneje na Ptuj. Prvi polčas so bolje začeli domači rokometaši ter si v 15 minuti priigrali 5 zadetkov prednosti (12:7). V nadaljevanju  polčasa so gostje odigrali boljše ter do konca polčasa znižali rezultat. Prvi polčas se je zaključil z 18:15.

V drugem polčasu so domači igralci igrali še boljše ter vse skozi vodili s 5 do 7 golov razlike. Predvsem slaba obramba Koprčanov  je botrovala temu, da so domači igralci z lahkoto dosegali zadetke, le dobra forma vratarjev Kocjančiča in Štavarja je rešila Koprčane pred (še) višjim porazom. Tekma se je končala z rezultatom 36:32 .

Najboljši strelci za Koprčane so bili Zugan s 13 ter Matijaševič in Gržinič s 5 zadetki . Za domače je največ zadetkov prispeval Cvetko, in sicer 9.