Koprski podmladek uspešen ta konec tedna

Mlajši dečki B

Zaostala tekma 7. kroga (10.12.2015) – Pallamano Trieste : RD Koper 2013 14:18 (06:10)

V četrtek 10.12. so MDB odigrali zadnjo prvenstveno tekmo v letošnjem letu. Trst se je po napovedih izkazal za žilavega nasprotnika. Začetek tekme je bil izenačen. Po nekaj dobrih obrambah Lampeta, so Koprčani zbežali in držali prednost do konca polčasa (6:10). V napadu je soigralce odlično vodil Makovec.

V drugem polčasu so še špovečali prednost, tako da sem na koncu lahko ponudil priložnost še ostalim igralcem s klopi. Ti so izkazali zaupanje in tekmo mirno pripeljali do konca. Končni izid 14:18 in šesta zmaga v 7 krogih uvršča naše fante na 2. mesto na lestvici DP.

Tekma je služila tudi za dober test pred sobotnim odhodom v Poreč, kjer bodo nastopili na dvodnevnem mednarodnem turnirju.

***

Kadeti

13. krog (12.12.2015) – RD Jadran 2009 Hrpelje-Kozina : RD Koper 2013  24:34(11:15)

Oslabljeni Koprčani so začeli tekmo dobro in kmalu povedli z rezultatom 0:3. Domačini so se kmalu zbrali in po nekaj minutah so prišli na gol razlike 4:5. Menjava igralnih mest je kadetom Kopra spet prinesla stabilnost v igri tako, da so se kmalu odlepili na razliko 5 golov, katero so obdržali do konca polčasa.

Domačini so v drugem polčasu z nekaj lepimi akcijami zmanjšali razliko, a so Koprčani kmalu odgovorili z boljšo igro v obrambi, kjer sta Rekić in Grmek zapirala vse poti proti golu. V napadu pa sta uspešno zadevala Staš Jovičić in Breznikar. V igro so prvič vstopili tudi mlaši igralci, ki igrajo za selekcijo starejših dečkov. Tunanovič, Žarkovič in Bangijev so opravičili svoj nastop tako z igro v obrambi kot z zadetki v napadu.

Strelci: Jovičič S.10; Breznikar 6; Grmek, Rekić 4; Beganovič, Tunanovič 3; Bangijev 2; Perović, Žarkovič 1

***

Mladinci

11. krog (13.12.2015) – RD Koper 2013 : RK Sevnica 31:27 (16:14)

Tekma se je začela zelo živčno. Obe ekipi sta naredili veliko tehničnih napak, vendar si nobena ni uspela priigrati večje prednosti. V nadaljevanju prvega polčasa je Sevnica zaigrala bolje in povedla z

rezultatom 9:12, a so jih Koprčani ujeli ter ob polčasu vodili z rezultatom 16:14. V drugem polčasu so domači igralci bistveno boljše zaigrali in ob pomoči odličnega vratarja Štavarja prišli v 50. minuti do najvišje prednosti na tekmi 30:23 . Do konca tekme so gostje uspeli omiliti poraz. Tako se je tekma zaključila z rezultatom 31:27.

Najboljši strelci za domače so bili Matijaševič 11, Zugan 7  ter Marič 6 zadetkov. Za goste je največ zadetkov dosegel Kuhar – 9.  Koprčani so letošnje koledarsko leto zaključili na 3. mestu 1. mladinske lige.