Mešan izkupiček mlajših selekcij

Mlajši dečki A

12. krog (23.01.2016) – Koper 2013 : Jadran 2009 Hrpelje-Kozina             16:13 (07:06)

Na gostovanje v Areno Bonifika je prišla trenutno vodilna in do sedaj še neporažena ekipa Jadrana iz Hrpelj. Naši dečki so se jim želeli oddolžiti za poraz v Hrpeljah in prevzeti prvo mesto na lestvici, zato so v tekmo krenili zelo zavzeto. V obrambi so igrali zelo zavzeto, vendar so v napadih storili preveč napak, da bi naredili večjo razliko, tako da je bil prvi polčas zelo izenačen in se je končal z vodstvom domačih pri izidu 7:6.

V začetku drugega polčasa so domači nadaljevali z neprebojno obrambo in temu dodali še učinkovit napad, ter v 25. minuti povedli z 12:7. V nadaljnevanju so fantje popustili predvsem v napadu in nasprotnikom dovolili, da so se v 30. minuti približali le na gol zaostanka. V nadaljevanju so naši spet strnili svoje vrste in do konca tekme naredili razliko treh golov prednosti, ter z rezultatom 16:13 tudi dobili tekmo. Tako so se na vrhu lestvice izenačili s Hrpeljci.

Strelci: Muminovič 7; Ujčič 4; Šau, Pribac 2; Ponis 1

Posebna pohvala gre navijačem (tako domačim kot gostom), ki so v velikemu številu prišli na ogled tekme in ustvarili zelo lepo vzdušje.

***

Mlajši dečki B

Na povratni tekmi sta se, v boju za prvo mesto v selekciji MDB ZAHOD, pomerili do sedaj še neporaženi ekipi iz Kopra in Hrpelj. Uvodne minute tekme so bile zelo izenačene z veliko napakami v napadu tako na eni kot na drugi strani, tako je bil rezultat v 15. minuti 4:4, nakar pa so naši fantje dovolili, da so gostje dosegli delni izid 4:0. Našim fantom pa v zaključku polčasa razlike ni uspelo več izničiti in polčas se je končal z rezultatom 6:9.

V drugemu polčasu so naši zaigrali veliko bolje in se do 28. minute uspeli gostom približati na vsega gol razlike pri 9:10. Vendar pa jim je ta lov pobral precej moči in v nadaljevanju tekme so gostje ponovno dosegli delni rezultat 4:0 in tekmo na koncu dobili z 12:16. Tako so naši najmlajši v svoji skupini osvojili 2. mesto ter se tako zanesljivo uvrstili v nadaljevanje tekomvanja.

Strelci: Morel 4; Montanič 3;  Jevšinek, Makovec 2; Dežjot 1.

***

Starejši dečki A

Polfinalna skupina A, 2. krog (16.01.2016) – Koper 2013 : Urbanscape Loka        17:28 (11:12)

Objavljamo še zaostalo poročilo o tekmi 2. kroga v polfinalni skupini A, ki ga je selekcija starejših dečkov A odigrala 16.01.2016.

Na gostovanje je v drugem kolu prišla ekipa iz Škofje Loke, ki je že nekaj let finalist zaključnega turnirja. V prvem polčasu sta ekipi prikazali precej izenačeno igro, kjer so domači igralci skušali nadoknaditi nekoliko slabši začetek igre, vendar jim zaostanka zadetka ali dveh do polčasa ni uspelo izničiti in le-ta se je zaključil z rezultatom  11:12.

V drugem polčasu naši fantje niso igrali več tako disciplinirano in potrpežljivo, zato so v napadu neučakano naredili kar nekaj tehničnih napak in gostje so prihajali do lahkih zadetkov. Tudi ekipni timeout in posamezne menjave domačega trenerja niso prinesle vidne spremembe v igro domačih, tako da se je tekma zaključila z rezultatom 17:28.

Strelci: Galina 5; Komadina 4; Grlj, Tunanovič 3; Kovač, Mijatovič 1

Polfinalna skupina A, 3. krog (23.01.2016) – Krim : Koper 2013 31:24 (16:11)

Naši fantje so gostovali v Ljubljani pri ekipi Krima. S slabšo  realizacijo v prvem polčasu so domači ekipi omogočili, da je vodila z razliko do pet golov. Domači vratar je bil nerešljiva uganka za naše strelce. Tudi naš vratar Palamar je bil dobro razpoložen in ubranil kopico nevarnih strelov in protinapadov.

V drugem polčasu so tudi naši igralci odigrali nekaj lepih akcij, vendar je bil nasprotnik dovolj zbran, da je tekmo zanesljivo dobil. Na tekmah bo potrebno izboljšati realizacijo strelov, saj po slabi realizaciji v napadu prepogosto dobimo preveč lahkih golov.

Stelci: Grlj 7; Galina 6; Komadina 4; Tunanovič 3; Kovač, Mijatovič

***

Kadeti

Polfinalna skupina A, 3. krog (22.01.2016) – Trimo Trebnje : Koper 2013             39:27 (20:12)

V 3. kolu polfinalne kadetske lige so kadeti Kopra v gosteh odigrali tekmo z najmočnejšo ekipo zahodne polfinalne lige in izgubili v Trebnjem z 39:27.

Domačini so na začetku tekme povedli povedli z 2:0. Koprčani so se kmalu otresli začetne treme, zaigrali so bolj odločno in postali enakovreden tekmec domačinom vse do 10. minute, ko so uspeli izenačiti na 3:3. V tem času je odlično branil Luka Magdalenič. Nato so domačini  z granitno obrambo in hitrimi protinapadi rezultat povečevali vse do konca polčasa, ko je razlika narasla na 8 golov.

V drugem polčasu domačini niso popuščali in razlika se je, kljub trudu Koprčanov, večala. Trener Kopra je dal priložnost vsem igralcem, ki so bili na klopi. Žarkovič in Tunanovič, ki igrata še za starejše dečke, sta se s svojo igro dokazala tudi v kadetski kategoriji. Pri Koprčanih sta se strelsko izstopala Enej Jovičić in teo Beganovič. Žal je pa na tekmi zaradi poškodbe manjkal Bor Breznikar.

Naslednjo tekmo bodo kadeti Kopra odigrali v Ivančni Gorici.

Strelci: Jovičić E. 8; Beganovič 7; Grmek, Vukelič 3; Jovičić S., Tunanovič 2; Rekić, Žarkovič 1

***

Mladinci

13. krog  (23.1.2015) –  Koper 2013 : Urbanscape Loka 27:21 (14:12)

Tekmo so bolje začeli domači igralci ter povedli z rezultatom  10:6 . Po minuti odmora ,ki jo je vzel

gostujoči trener pa so gostje iz Škofje Loke zaigrali boljše ter z delnim izidom 0:5 povedli s rezultatom 10:11. Do konca prvega polčasa pa so se domači igralci uspeli zbrati ter odšli na odmor s prednostjo dveh zadetkov pri rezultatu 14:12.

V drugem polčasu so domači igralci ponovno začeli odlično ter z lahkimi zadetki povečali prednost na +9 (23:14). Nato spet padec domačinov ,ki so gostom dopustili da so zmanjšali zaostanek na 5 zadetkov (24:19). To je bilo tudi največ, kar so gostje uspeli storiti. Domači so rutinirano pripeljali tekmo do konca in zmagali z izidom 27:21 ter tako vknjižili novi 2 točki.

Najboljši strelci za Koprčane so bili Zugan z 10 ter Marič s 4 zadetki. Za goste je največ zadetkovprispeval Jesenko, in sicer 4.