Minuli vikend je bil uspešen tudi za naše najmlajše; žal neuspešni le mladinci

Sicer smo prvo tekmo naših najmlajših lahko spremljali že v sredo, 7.11., ko so kadeti v domači dvorani gostili Hrpeljčane. Nato so svoj tekmovalni teden nadaljevali mlajši dečki A, ki so v petek, 9.11., prav tako v domači dvorani gostili ekipo iz Ajdovščine. V soboto, 10.11., so se mlajši dečki B odpravili na gostovanje v Izolo, v nedeljo, 11.11., pa so mladinci odpotovali v Velenje.

MLADINCI

Za razliko od preteklih tekem, so mladi koprčani tokrat tekmo proti ekipi Gorenja iz Velenja začeli veliko boljše. Prvi polčas smo lahko spremljali zelo izenačeno igro, obe ekipi sta igrali na visokem nivoju. Koprčani so s trdo obrambo in hitrim protinapadom odlično držali korak s favoriziranimi domačini.

Drugi polčas so ponovno odlično začeli Koprčani, vendar jih je nekaj minut nezbranosti pripeljalo v situacijo, ko so bili primorani loviti nasprotnika. Z zelo agresivno igro so uspeli izenačiti in ponovno smo lahko spremljali igro gol za gol. Žal je na koncu zmanjkalo nekaj sreče in predvsem nekaj svežine, saj je ekipa Kopra v Velenje prišla zelo oslabljena. Šibki smo bili predvsem na zunanja linija.

Za ugoden razplet sezone bo potrebna taka zbranost igralcev in tak pristop prav na vsaki tekmi.

RK Gorenje Velenje : RD Koper 28 : 25 (12 : 12)

RK Gorenje Velenje: Logar, Komar 6, Grobelnik 3(2), Krušnik 1, Mazaj 2, Ograjenšek, Husejnovič, Šuntner, Grudnik, Starc 1, Grmšek 6, Milvić, Drobež 1, Aubreht, Šiško 8(1), Lampret

Trener: Klemen Luzar

Izključitve: 2minuti

7-metrovke: 3(4)

RD Koper: Capuzzo, Konjevič 1, Ganz 1, Sanabor, Magdalenič, Grlj 1, Stavanja, Muminović 1, Antončič, Tunanovič 1, Gratton, Žarkovič, Busdon 3, Makuc 4(1), Stopar 8, Breznikar 5

Trener: Rok Rapotec

7-metrovke:  1(2)

KADETI

V 8. krogu državnega prvenstva so kadeti po krajšem premoru gostili ekipo iz Hrpelj. Naši kadeti so povedli že v prvih minutah tekme in prednost počasi poviševali. V drugi polovici polčasa je nastopilo krajše obdobje nezbranosti zato je v 20. minuti trener Ban pravočasno reagiral in vzel minuto odmora. Polčas se je zaključil s prednostjo petih zadetkov v kotist domače ekipe.

V drugem polčasu je bil pristop opazno boljši. Priložnost za igro so dobili vsi igralci, tudi iz selekcije starejših dečkov, ki so dobili priložnost zaigrati za kadetsko ekipo. Tekma se je zaključila z rezultatom 29 : 19 za domače rokometaše. Največ zadetkov za domačo ekipo sta dosegla Muminović (10)in Sanabor (9).

RD Koper : RD Škerjanc Jadran Hrpelje-Kozina  29 : 19 (16 : 11)

RD Koper: Makovec Andrej 1, Nadarevič Žan, Sanabor Klej 9, Furlan Tian 3, Pribac Nik 1, Muminović Sandi 10 (3), Ujčič Žiga 1, Ojo Mark, Cergolj Domen, Delfar Teo, Černe Samo 1, Makuc Andraž 3; vratarji Mašič Denis, Morato Jakob, Tepić Milan,

Trener: Vili Ban

Izključitve: 6 minut

7-metrovke: 3 (3)

RDŠkerjanc Jadran Hrpelje-Kozina:Manfreda Val, Mujetić-Jovandić Tajk 3, Ahlin Jaka 1, Felluga Maj 9 (1), Stančič Tadej 3, Kastelic Aljaž 1, Bekrić Džan 2; vratar: Čikotić Din

Trener: Uroš Čuk

Izključitve: 4 minute

7-metrovke: 1 (1)

MLAJŠI DEČKI A

V 3. krogu državnega prvenstva so se naši fantje pomerili z ekipo iz Ajdovščine. Tekma, ki bi se morala odigrati v Ajdovščini, se je na prošnjo Ajdovcev odigrala v Kopru. Tekmo je bolje začel Koper in že v prvih minutah tekme povedel 4 zadetke. Le nekaj preglavic jim je povzročal Tobija Vuga, ki je dosegel kar 9 od 17 golov Ajdovcev. Kljub temu, se je razlika vse do konca prvega polčasa stopnjevala.  Na odomr so s prednostjo odšli naši rokometaši, 21 : 9.

V drugem polčasu se je zgodba nadaljevala in tako je zmaga ostala v Kopru. Poudariti je potrebno, da so se med strelce vpisali prav vsi igralci domače ekipe.

RD Koper : RK Ajdovščina 33 : 17 (21 : 9)

RD Koper: Moljk, Franičevič 3, Čadež 1, Šuber 2, Tomažič 5, Hajdinjak 5, Kocjančič 1, Ganz 6, Piantoni, Matijašević 2(1), De Faveri 2, Pevc 1, Štemberger-Klančar 2, Štravs 3, Stojanovič

Trener: Matej Kleva

Izključitve: 4minute

7-metrovke: 1(1)

RK Ajdovščina: Marc, Polanc-Golob, Bevk 4, Hrovatin, Lah 2, Vuga 9(1), Jež, Kovšca, Krševan 2, Prajnšperger, Fučka

Trener: Jurko Pregar

Izključitve: 6minut

7-metrovke: 1(4)

MLAJŠI DEČKI B

V tretjem krogu so po krajšem premoru mlajši dečki B odigrali sosedski derbi proti ekipi Butan Plin Izola. Nekaj uvodnih minut je bilo izenačenih, nato pa so gostje iz Kopra strnili obrambo in zagospodarili na igrišču. Prednost se je hitro večala in je že ob polčasu znašala varnih 7 zadetkov. Trener je nato ponudil prikložnost še ostalim igralcem, ki so kljub nekaj napakam pokazali, da lepo napredujejo in so tekmo mirno pripeljali do končne zmage.

Pohvaliti velja tudi starše, ki so se zbrali v velikem številu in športno navijali za obe ekipi.

RD Butan Plin Izola : RD Koper 13 : 20 (3 : 10)

RD Butan Plin Izola: Miklavec 2, Ban 4(1), Lisjak 3, Ružnić, Salama 4, Maracin, Kristidis, Radešič, Matič

Trener: Branko Frankovič

Izključitve: 1minuta

7-metrovke: 1(3)

RD Koper: Kukec, Pirjevec, Žigante, Vuk-Potier, Pečar, Brlek 1, Furlan 7, Erjavec, Ibričić, Kolenc 1, Vulić 3, Grujčić 2, Kloosterwaard 5, Dušić, Žibret 1(1), Legovič

Trener: Lenart Cencić