Mladince doma premagali Slovanovci

Mladinci
RD Koper : RD Slovan
27:31 (15:16)

V nedeljo 5. 2. 2017 so se mladinci RD Koper 2013 pomerili z vrstniki iz RD Slovan. Na tekmi se je zbralo približno 50 gledalcev.

Začetek tekme ni pripadel nobeni ekipi in v celotnem 1. polčasu je bil rezultat kar 9-krat izenačen. Do sredine polčasa so naši fantje z delnim izidom 3-0 povečali prednost, ki je bila najvišja v 16. minuti (11:8). Ko smo že pričakovali, da bodo nadaljevali v takem slogu, so nasprotniki vrnili z enakim delnim izidom in rezultat ponovno izenačili (11:11). Naši fantje so v napadu dosegali zadetke s kombinatorno igro in dolgimi napadi. Tokrat v obrambi niso uspeli popolnoma ustaviti višjih in robustnejših gostujočih igralcev. Do polčasa sta se ekipi izmenjevali v vodstvu. Zadnji so zadeli gostje in dobili prvi polčas (15:16).

Do 35. minute sta bili ekipi rezultatsko še izenačeni (19:19). Nakar so gostje s spremenjeno obrambo in z nekaj lahkimi zadetki ter delnim izidom 5-0 povedli za 5 zadetkov (19:24) in prednost povečevali do 51. minute (22:28). Domača ekipa kljub velikemu zaostanku in razigranim gostom ni popuščala.  Vztrajno je iskala priložnosti za zadetek v napadu in jih tudi realizirala. V obrambi so poizkušali z več različicami obrambe 5-1, 3-2-1 in 4-2. Prav slednja je ohromila gostujoči napad. Domača obramba je z agresivnim pokrivanjem na 9-ih metrih preprečevala gostom lahke strele od daleč in zapirala prodiranje na 6-metrsko črto. Naši fantje so počasi prevzemali pobudo in z doseganjem lažjih zadetkov ter s prestrezanjem žog v obrambi, v 58. minuti prišli na zgolj 3 zadetke zaostanka (27:30). Tokrat se žal ni izšlo po naših željah in gostje so z zadnjim zadetkom na tekmi zapečatili rezultat (27:31).

Naši fantje so, čeprav zdesetkani, odigrali čvrsto in nepopustljivo. Za boljši rezultat je zmanjkalo malo zbranosti in izkušenj.