Mladinci prvo zmago nanizali Ljubljančanom

Mladinci Slovan : Mladinci RD Koper
Ljubljana, 27:29 (15:12)Postava RD Koper
Magdalenič, Grmek, Debeljak 2, Beganovič 5, Pipan 2, Rekič 1, Jovičič E. 3, Štavar, Zugan 8, Breznikar 1, Gržinič 1, Franza 3, Jovičič S. 3.Na prošnjo Slovana se je prva tekma med Koprom in Slovanom odigrala v Ljubljani. Za obe ekipi so bile točke še kako pomembne.
Koprčani so na začetku pokazali precej nervoze, pa tudi sreče pri strelih niso imeli, tako da so domačini povedli s 4:2. Kmalu pa je igra naših mladincev stekla po njihovih željah. V vratih je nekajkrat odlično posredoval Štavar in s tem omogočil, da so s hitrimi protinapadi rezultat izenačili. Slovanovci pa niso popustili in so kaznovali vsako našo napako, saj smo na trenutke igrali preveč individualno. Ekipi sta odšli na polčas pri vodstvu Slovana s 15 :12.V drugem polčasu so domačini celo povedli za štiri gole in že je kazalo, da bosta točki ostali v Ljubljani. Koprčani pa so takrat zaigrali na vso moč. Z menjavami in s spremenjeno taktiko v obrambi je trener Petrinja okrepil ritem igre. “Prebudil” je do tedaj zadržanega Zugana, ki je s “projektili” od daleč zadeval vrata Slovana. Ko je še vratar Štavar ubranil dva “zicerja” Ljubljančanov, se je rezultat prevesil v prid Koprčanov. V končnici tekme so naši z nekaj nerodnimi potezami v napadu skoraj zapravili ugoden rezultat. Na koncu so se naši mladinci veselili prve zaslužene zmage v letošnjem prvenstvu.

Pohvale vsem igralcem za borbenost in dobro igro, čestitke pa tudi trenerju za dobro vodenje!