Mlajše selekcije ponovno uspešne

Mlajši dečki A

7. krog (05.12.2015) – RD Koper 2013 : RD Istrabenz plini Izola 29:28 (13:13)

Mlajši dečki A so v tekmo s sosedi iz Izole krenili precej zaspano, kar so nasprotniki  s pridom izkoriščali in vseskozi držali priključek z našimi. Nobeni od ekip v tem delu ni uspelo narediti razlike večje od gola ali dveh. Polčas se je tako končal z neodločenim izzidom 13:13. V drugi polčas so naši krenili malo odločnejši, vendar pa vselej, ko so naredili razliko dveh golov popustili in dovolili da se je nasprotnik vrnil in izenačil. Tako so naši še 4 minute pred koncem vodili za 3 gole, vendar potem naredli preveč napak in dovolili, da se je nasprotnik vrnil. Minuto pred koncem je bil tako rezultat ponovno izenačen Tako se je začela infarktna končnica, ki pa so jo naši fanti srečno dobili v zadnjih izdihljajih tekme, ko so po danemu golu ustavili izolski napad. Končni rezultat je bil 29:28. Naslednja tekma jih čaka v 20.12.2015 v domači dvorani proti Goričanom.

Strelci: Muminovič 10; Ujčič 7; Šau 6; Valenčak, Pribac 3

***

Mlajši dečki B

7. krog (5.12.2015) – RD Koper 2013 : RD Istrabenz plini Izola 16:07 (06:03)

Naši najmlajši so se v domači dvorani pomerili z vrstniki iz Izole. Začetek tekme je bil precej izenačen in poln napak, tako na eni kot na drugi strani, vendar se je našim fantom uspelo v 12. minuti malenkost odlepiti od nasprotnika in povesti za 3 gole. Polčas se je zaradi velikega števila napak tako končal 6:3 v korist naišh dečkov. V drugi polčas so nato naši krenili precej bolj odločno in zavzeto, ter skozi celoten polčas povečevali razliko do končnih 16:7. Tako so poleg Hrpeljcev še edina naporažena ekipa v svoji kategoriji v naši regiji. V četrtek 10.12 pa bodo v Trstu odigrali še zaostalo tekmo proti tržačanom, ki znajo biti precej naugoden nasprotinik.

Strelci: Makovec 7; Nadarevič 3; Montanič, Morel 2; Dogandijev, Tišler 1

***

Starejši dečki A

10. krog – RK Nova Gorica : RD Koper 2013 23:32 (10:14)

Ekipa starejših dečkov A, je gostovala v N. Gorici, kjer je zmagala in tamko osvojila novi 2 točki. Domačini so po zaslugi slabe realizacije in nezbranosti naših igralcev povedli v prvem delu prvega polčasa. Prednost je naraščala postopoma do rezultata 9:4. Sledil je time out trenerja, da poveča zbranost naših fantov in odločnost v igri. Sledilo je nekaj menjav in sprememba igre v obrambi, kar je zadoščalo, da se je začela prednost domačinov topiti. Do polčasa so domačine ujeli in povedli z rezultatom 10:14. V drugem polčasu naši fantje domačinom niso dovolili, da bi se vrnili v igro, zato so domačini začeli popuščati in prednost je narasla na deset golov. V igro so vstopili vsi igralci. Tekma se je zaključila z zmago igralcev Kopra s prednostjo 9 zadetkov.

Strelci: Tunanovič 7; Mijatović 5; Grlj 4; Bačič, Bangijev, Komadina, Kovač 2;

***

Kadeti

12. krog (5.12.2015) – RK Ajdovščina : RD Koper 2013  22:45 (11:22)

Kadeti so ta konec tedna gostovali v Ajdovščini. Obe ekipi sta zaigrali v nepopolni postavi, a se Koprčanom odsotnosti igralcev niso poznale.Dobro so začeli tekmo in kmalu povedli z rezultatom 6:0. Obramba 6-0 in 5-1 je dobro delovala z odličnim vratarjem Magdaleničem v vratih. Ajdovci so prvič zadeli šele v 10. minuti prvega polčasa. Razlika se je do polčasa stalno večala do rezultata 11:22.

V drugem polčasu so Ajdovci dosegli tri zaporedne gole, a so se Koprčani kmalu zbrali in slika iz prvega polčasa se je kmalu ponovila. Z dobro obrambo in hitrimi protinapadi se je razlika povzpela na rekordnih 23 golov razlike. Vsi igralci razen vratarjev so se vpisali v listo strelcev.

Strelci: Beganovič 13; Jovičić S.10; Grmek 7; Perović 6;Vukelič 4, Rekić 3, Magdalenič, Španovič, Rupnik 2

***

Mladinci

10. krog (5.12.2015) – RK Trimo Trebnje : RD Koper 2013 24:28 (11:11)

V 10. krogu DP so mladinci Kopra gostovali v Trebnjem in dosegli sedmo zmago .

V prvem polčasu sta si nasprotnika bila zelo enakovredna in nobena od ekip si ni priigrala večje prednosti od enega gola končni rezultat prvega polčasa je bil 11:11. V prvi polovici drugega polčasa se je izenačen dvoboj nadaljeval dokler niso Koprčani stopili na plin in povedli za 3 gole 16:19. Domačini so nato hitro odgovorili ter izenačili pri rezultatu 21:21 . V nadaljevanju pa so Koprčani ponovno zaigrali boljše ter prišli do pomembne zmage z rezultatom 24:28.

Veliko zaslug za novo zmago sta imela vratarja Kocjančič in Štavar, izkazala pa sta se tudi Poles ter Debeljak. Najboljši strelci za Koprčane so bili Zugan s 7 goli in Matijaševič s 6 goli. Za goste je največ zadetkov prispeval Kotar – 6.