Mlajše selekcije uspešneje kot pretekli konec tedna

Starejši dečki A

Polfinalna skupina A, 4. krog (30.01.2016) – Koper 2013 : Krka                                 27:30 (14:14)

Prvi polčas so bolje začeli domači igralci, ki so igrali v napadu domiselno in vodstvo povečali največ na štiri zadetke prednosti (10:6). V nadaljevanju so z nekoliko slabšo igro v obrambi in slabšo realizacijo v napadu nasprotniku dovolili, da je ob polčasu rezultat izenačil (14:14).

V drugem polčasu sta bili ekipi poravnani do rezultata 17:17, nato so gostje prešli v vodstvo. Domača ekipa je nato kar trikrat uspela priti na vsega zadetek zaostanka, vendar preobrata ni uspela izpeljati. V nadaljevanju so naši igralci zgrešili met na gol iz protinapada in nekaj strelov iz 100% situacij. Tako je nasprotnik ohranil varno razdaljo do zaključka tekme.

Strelci: Grlj 8; Komadina, Kovač, Tunanovič, Žarkovič 4; Galina 2; Bangijev 1

***

Kadeti

Polfinalna skupina A, 4. krog (30.01.2016) – SVIŠ : Koper 2013                                 28:33 (15:17)

Koprčani so gostovali v Ivančni Gorici in osvojili prve dve točki v nadaljevanju prvenstva. Začeli so poletno in na začetku tekme povedli z 0:3. Večji del prvega polčasa so bili v vodstvu, nekaj minut pred koncem so povedli celo za 6 zadetkov pri rezultatu 9:15, a so kasneje dovolili, da se je Sviš približal na zadetek zaostanka. Polčas se je končal z rezultatom 15:17.

V drugem polčasu so kadeti Kopra držali vse niti igre v svojih rokah. Domačinom niso dovolili, da bi se jim resneje približali. Z zavzeto, disciplinirano in kolektivno igro v napadu ter obrambi so na koncu zasluženo zmagali z 28:33.

Strelci: Breznikar, Jovičić E. 6; Jovičić S., Vukelič 5; Beganovič, Rekić 4; Grmek 2; Tunanovič 1

***

Mladinci

14. krog  (30.01.2015) –  Dol TKI Hrastnik : Koper 2013                                                  26:29 (13:17)

Mladinci so se dopravili tokrat na gostovanje v Hrastnik.Tekma se je začela zelo izenačeno. Nobena ekipa si ni priigrala večje prednosti od enega zadetka. V drugem delu prvega polčasa pa so Koprčani z nekaj lahkimi zadetki prišli do prednosti in povedli. Polčas se je zaključil z rezultatom (13:17).

V drugem polčasu so gostje ponovno začeli odlično ter z lahkimi zadetki povečali prednost na +6  (14:20). Nato je sledil padec nivoja igre Koprčanov, ki so domačinom omogočili da so se približali na samo 2 zadetka (22:24). Po minuti odmora, ki jo je vzel gostujoči trener Petrinja, so Koprčani ponovno zaigrali bolje ter rutinirano premagali domačo ekipo z rezultatom 26:29.

Najboljši strelci za Koprčane so bili Zugan z 12 zadetki ter Marič in Matijaševič s 5 zadetki. Za goste je  največ zadetkov prispeval Guček, in sicer 6.