Mlajši dečki B zaključili sezono; mladinci spodbudno v končnici

Mlajši dečki B

Zaključni turnir za uvrstitev od 13. do 16. mesta (07.05.2016)

V soboto 7.5. so fantje, ki zastopajo naše barve v kategoriji Mlajših dečkov B v Izoli odigrali zaključni turnir za končno uvrstitev od 13. do 16. mesta. Turnirja so se udeležile ekipe Kopra 2013, Kronosa, Rudarja in domačini – Istrabenz plini Izola.

V prvi – polfinalni tekmi smo se pomerili z ekipo Kronosa iz Logatca. V izenačenem prvem polčasu, sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, na odmor pa so odšli igralci Kopra 2013 z golom prednosti. V drugem polčasu smo hitro povečali prednost, priložnost za igro pa je dobilo vseh 16 igralcev. Tekmo smo zmagali 14:10.

Tekmo za končno 13. mesto smo igrali z domačini – ekipo Istrabenz plini Izola. Tekmo smo začeli nezbrano, tako da so borbeni domačini s hitro igro povedli in prednost držali do konca prvega polčasa. Med tekmo sta se poškodovala dva naša ključna igralca, tako da so priložnost za igro dobili vsi igralci. Na koncu so se zmage zasluženo veselili Izolani z rezlutatom 15:8, mi pa smo osvojili končno 14. mesto.

Rezultati tekem:

Istrabenz plini Izola : Rudar                        20:12 (12:05)

Koper 2013 : Kronos                                      14:10 (06:05)

Rudar : Kronos                                                 25:24 (05:06)

Istrabenz plini Izola : Koper 2013              16:08 (08:04)

Mladinci

21. krog (05.03.2016) – Koper 2013 : Trimo Trebnje                                                 33:30 (18:16)

V 21. krogu so Koprski mladinci igrali zelo pomembno tekmo proti ekipi Trima iz Trebnja. Z morebitno zmago bi si že kolo pred koncem zagotovili vsaj 3. mesto v 1. mladinski ligi Slovenije.

Ekipi sta bili v prvem polčasu zelo izenačeni. Odlično sta odigrala predvsema oba vratarja, ki sta ubranila kar nekaj stoodstotnih strelov. Skozi cel prvi polčas so imeli rahlo pobudo domači rokometaši, ki so odšli na odmor s prednostjo 2 zadetkov (18:16).

V drugem polčasu se je igra nadaljevala v podobnem ritmu. Nobena od ekip si ni uspela priigrati večje prednosti. Gostje so edinikrat vodili v 46. minuti pri rezultatu 23:24, nato so Koprčani odgovorili z boljšo igro in premagali Trebnje z rezultatom 33:30.

Najboljša strelca za Koprčane sta bila Matijaševič z 9 zadetki ter Beganovič s 7 zadetki. Za goste je največ zadetkov prispeval Pernovšek, in sicer 8.