Na prvi tekmi sezone premoč gostiteljev

Odigrali smo 1.krog Lige NLB. Odpravili smo se na gostovanje v Dobovo, kjer pa se ni izšlo po načrtu. Kljub borbeni igri in veliki želji po zmagi, se v Koper vračamo praznih rok.

Domačini so že takoj na začetku pokazali, da je edino kar jih zanima zmaga, mi pa smo jim z mehko obrambo in nekaj zgrešenimi priložnostmi dovolili rezultatsko prednost. Skozi celoten prvi del je razlika v korist Dobove postopoma naraščala, najvišja pa je bila prav na koncu polčasa (17 : 12).

Drugi del smo odigrali bolj odločno ter z agresivno obrambo in pametno igro v napadu počasi topili domačo prednost. Ob pomoči naših zvestih navijačev Dvanajstih Kopra, ki so nas spremljali na prvi tekmi letošnje sezone, smo se šest minut pred koncem približali le na zadetek zaostanka (28 : 27). Popolnega preobrata, predvsem po zaslugi domačega vratarja, pa nam ni uspelo narediti. Končni rezultat je bil 30 : 27.

Naslednja tekma nas čaka v soboto, 14.9., ko bomo v domači Areni Bonifika gostili ekipo Urbanscape Loke.

MRD Dobova : RD Koper 30 : 27 (17 : 12)