Neporaženi tudi po 4.krogu

Odličen začetek sezone za domače rokometaše. Kdo bi si upal napovedati, da bomo po 4. krogu 1. NLB leasing lige še vedno nepremagani in na lestvici v družbi Celjanov in Velenjčanov. Tokrat je v Areni Bonifika “padel” Slovan z rezultatom 37:26. Začetek tekme ni obetal takega razpleta na koncu, kajti gostje so v 5. minuti tekme povedli z 2:5 in imeli napad za 4 razlike. Takrat pa je prebudila domača obramba, skupaj z vratarjem Vranom ( skupaj 20 obramb), in koprčani so goste ulovili na 5:5 in takoj povedli s prvim golom na tekmi Vlaha na 6:5 in gostujoči trener Ficko je zahteval time-out v 13. minuti. Ta minuta odmora pa ni zmedla koprčanov in na krilih 3 zaporednih golov, danes zelo razpoloženega Vlaha (4 gole do konca tekme), so povedli z 9:7. Od 15. minute naprej pa do konca polčasa so se domači igralci, še posebno Smolnik ( 10 golov), razleteli po igrišču, obramba na čelu z Vranom je delovala neprebojno in do izteka prvih 30.minut so domači naredili razliko 6 golov, katera je obetala lažji drugi polčas. V začetku drugega polčasa so gosti iz Ljubljane poskušali zmanjšati razliko iz prvega dela, vendar se je razigral še Krečič ( 5 golov) in razlika se ni spustila pod 5 golov. Obramba domačih je v drugem polčasu dopuščala več “lukenj” gostom, vendar zmaga ni bila nikoli vprašljiva. V 45. minuti pri rezlutatu 29:20 je gostujoči trener, bivši reprezentant Ficko, vzel drugo minuto odmora, da bi umiril nalet koprčanov. Do konca tekme je Jovičič dal priložnost tudi igralcem, ki igrajo manj, ti pa so upravičili svojo minutažo in mirno pripeljali tekmo do konca in nepričakovane razlike 11 golov. Na koncu tekme so domači navijači izbrali najboljšega igralca tekme in nagrado je prejel član uprave rokometnega društva KOPER 2103, Vianej višnjevec, kateri prav danes praznuje rojstni dan. Kaj so povedali akterji zmage po tekmi: Trener Jovičič: ” Zadovoljni smo z vsako zmago, pred tekmo smo si sami postavili breme da moramo premagati Slovana, zato smo začeli malo v krču, vandar na koncu visoko slavili in lahko samo čestitam mojim fantom” Aleks Vlah: “Slabo sm odprli tekmo, vendar ko smo stisnili v obrambi, je tudi v napadu steklo in zasluženo zmagali.” Strelec 10 golov danes, Žiga Smolnik: “Dokazala smo da smo boljša ekipa od Slovana, danes obramba ni bila na visokem nivoju, zato pa je bil napad toliko boljši, Jure pa je spet dal svoje na golu. Slovan je igral točno tako kot smo pričakovali, tako da smo se dobro pripravili na njih in na koncu zaluženo zmagali.” Strelci za domače: Smolnik 10, Rapotec 6, Krečič 5, Bratkovič, Vlah 4 Gorela 3, Grzentič, Matijaševič, Gašperšič, Moljk in Zugan 1 Vran 20 obramb Ponikvar 1 obramba