Obetavni mladi koprski rokometaši z mešanim izkupičkom pretekli konec tedna

Mlajši dečki A so pretekli konec tedna odigrali doma proti Ajdovščini in prepričljivo zmagali.

6. krog (22.11.2015) – RD Koper 2013 : RK Ajdovščina 32:22 (16:11)

Po bolečemu porazu v Hrpeljah so se Mlajši dečki A, prvič v letošnji sezoni na domačemu parketu, pomerili z vrstniki iz Ajdovščine. Začetek ni bil najboljši, saj je bil rezultat v prvemu delu prvega polčasa zelo izenačen, nato pa so domači le uspeli strniti svoje vrste v obrambi in polčas dobili s 16:11. V drugemu polčasu so nato stopnjevali tempo igre, ter s par hitrimi akcijami naredili večjo razliko. Tudi tukaj so na igrišče stopili vsi igralci, ki so z borbeno igro pripeljali tekmo do konca. Končni rezultat je bil 32:22, kar je tudi najvišja prednost domačinov na tekmi.

Ta konec tedna so bili prosti, že naslednji teden pa jih čaka povratna tekma z Izolani, tokrat na domačem igrišču.

***

Mlajši dečki B so pretekli konec tedna odigrali tekmo 6. kroga in premagali vrstnike iz Ajdovščine in zasedajo odlično 2. mesto.  Tekma 7. kroga, ki bi morala biti odigrana ta konec tedna (29.11.2015) je bila preložena

6. krog (22.11.2015) – RD Koper 2013 : RK Ajdovščina 27:11 (13:04)

Po neodločenemu izzidu na zadnji tekmi v Hrpeljah, so naši najmlajši dečki krenili v tekmo z Ajdovci zelo odločno in po par minutah že vodili s 4:1. Svoj tempo so narekovali  skozi ves prvi polčas, ki se je končal s 13:4. Tudi v drugemu polčasu niso popuščali in v prvih sedmih minutah sploh niso dobili gola, ter tako povedli kar s 20:4. V zadnjemu delu igre je trener dal priložnost prav vsem igralcem, tako da so vsi prispevali svoj delež k zmagi za končnih 27:11.

***

Starejši dečki A so v sezoni 2015-16 do sedaj odigrali 9 srečanj v 11. kolih in trenutno zasedajo odlično 2. mesto na lestvici.

8. krog (22.11.2015) – RD Koper 2013 : RD Jadran 2009 Hrpelje-Kozina 27:32 (12:15)

V soboto 21.11.2015 so odigrali derbi 8. kroga proti ekipi Jadran 2009 iz Hrpelj, na kateri je zmagala slednja.

Tekmo je veliko bolje začela domača ekipa in povedla s 7:5. V nadaljevanju je z dobro igro v obrambi prišla še nekajkrat do žoge, vendar jo zapravila s slabimi podajami v napadu ter prejela veliko »lahkih« golov iz protinapada.  Tudi odbite žoge domačega vratarja so pogosto končale v rokah gostujočega krožnega napadalca. Tako je ekipa iz Hrpelj na odmor odšla s prednostjo treh zadetkov (12:15). Drugi polčas sta ekipi odigrali enakovredno, vendar kateri so bili gostujoči igralci nekoliko boljši v zaključnih strelih  in na koncu slavili z rezultatom 27:32. Domače igralce velja pohvaliti za borben pristop v obrambi in kreativno igro v napadu. Z zmanjšanjem tehničnih napak in boljšo realizacijo bodo domači igralci precej dvignili nivo igre, vendar je do tega cilja potrebno še veliko dobrih treningov.

Strelci : Grlj  11; Galina 6; Komadina, Kovač 3; Tunanovič 2; Grbec, Mijatovič 1

Vratarji : Palamar 10 obramb

9. krog (29.11.2015) – RD Koper 2013 : RK Ilirska Bistrica 35:22 (16:13)

Prvi polčas so domači igralci zgrešili veliko 100% priložnosti in tako omogočili gostom, da so zaostajali največ  štiri gole ter držali priključek. Klub pogostim menjavam v domačih vrstah večje spremembe v igri ni bilo. V začetku drugega polčasa je kritika trenerja  nekoliko dvignila zbranost domače ekipe, ki je zagospodarila na igrišču in postopoma višala vodstvo do končnega rezultata  35:22.

Strelci: Galina 8; Mijatovič 7; Komadina 6; Tunanovič, Žarkovič 3; Bangijev, Grlj, Mohorič 2; Grbec, Osmani 1.

***

Kadeti RD Koper 2013 so pretekli konec tedna odigrali v 11. Krogu DP svojo 6. prvenstveno tekmo.

11. krog (29.11.2015) RD Koper 2013 : Pallamano Trieste 31:26 (19:13)

Po krajšem premoru v tekmovalnem delu so kadeti RD Kopra 2013 premagali vrstnike iz Trsta z rezultatom 31:26. Motivirani Koprčani so dobro začeli tekmo in z nekaj lepimi akcijami v napadu povedli z rezultatom 4:1. Tržačani, ki so se izkazali za enakovrednega nasprotnika, so se zbrali in po nekaj minutah izenačili na 6:6. Sledilo je boljše obdobje v igri kadetov Kopra, ki so z domiselnimi akcijami v napadu in tršo obrambo spet ušli na varno razliko 3 zadetkov, katero so do konca polčasa povečali na šest golov (19:13).

V drugem polčasu Koprčani niso popuščali. S prizadevno igro in uspešnimi protinapadi so razliko stalno večali do prednosti 8 zadetkov.  Na domači strani je nato sledilo je nekaj izključitev, tako da so gostje razliko zmanjšali, vendar niso nikoli ogrožali zmage Kopra. Vse igralce je potrebno pohvaliti za borbeno in požrtvovalno igro, strelsko pa obe krili; Breznikarja in Staša Jovičića.

Strelci: Jovičić S. 8; Breznikar 6; Jovičić E. 4; Beganović, Grmek, Rekić, Vukelič 3

***

Mladinci so ta konec tedna odigrali 9. kolo državnega prvenstva v 1. Mladinski ligi. Tokratni nasprotnik je bila ekipa MRK Krka. Slednja je bila tokrat boljša in premagala domače igralce z rezultatom 30:36 (12:19).