Odličen vikend za mlajše selekcije, 4 zmage in 1 poraz

Državno prvenstvo mladih

Mlajši dečki B

1.krog

RD Koper – RD Izola 26:14 (13:6)

V 1. krogu je bil Areni Bonifika na sporedu obalni derbi proti Izoli. V uvodnih minutah so gostje po nekaj napakah domačinov, hitro povedli s 1:3. Domači igralci so se hitro zbrali in zagospodarili na igrišču. S kombinatorno igro v napadu in s čvrsto obrambo, so povedli. V nadaljevanju so priložnost za igro dobili prav vsi igralci in priložnost odlično izkoristili, za končno zmago z 12 goli razlike.

Strelci: Štravs 6, Furlan in Tomažič 5, Franičevič 3, Čadež in Frank 2, Matijaševič, Šuber in Hajdinjak 1, Legovič, Pevc, Erjavec, Moljk, Štemberger-Klančar, Gregorovich, Brlek

Naslednja tekma bo v ponedeljek, 23.10.2017 ob 16:00 v Hrpeljah proti RD Škerjanc Jadran

***

Mlajši dečki A

1.krog

RD Koper : RD Izola 18 : 15 (11 : 4)

S tekmovanjem so začeli tudi mlajši dečki A in se v prvem kolu v domači dvorani Bonifika pomerili s sosedi iz Izole. V začetku tekme po dobri igri v obrambi, bilo kar nekaj tehničnih napak v napadu tako, da igra ni stekla. V nadaljevanju pa so fantje tudi to popravili in prednost je začela naraščat. Do polčasa je narasla na 7 golov. V drugem polčasu so priložnost za igro dobili vsi fantje. Pasivna igra v napadu z netočnimi podajami je nasprotniku omogočila, da je prihajal do lahkih zadetkov, vendar prva domača zmaga ni bila ogrožena. Dobro sta branila oba vratarja, ki sta bila v igri vsak po en polčas.

Strelci: Morel 5, Montanič 4, Bedene 3, Jevšinek 3, Dežjot 1, Simčič 1, Mučić 1, Štrekelj, Ščulac, Kukanja, Odar, Kostić, Lampe, Goshev, Nanut

Naslednja tekma bo v soboto, 21.20.2017 v Kopru proti RD Škerjanc Jadran

***

Starejši dečki B

6.krog

RD Koper : RK Col  31:7 ( 17:5 )

Starejši dečki B so v nedeljo 15.10.2017 v športni dvorani na Škofijah odigrali še zadnjo tekmo prvega kroga in sicer proti vrstnikom iz RK Col. Že takoj na začetku se je videla velika razlika v kakovosti, saj so igralci Cola po večini začetniki, kar so naši fantje izkoristili in hitro povedli z 4:0. V obrambi so igrali zelo agresivno, kar so sodniki večkrat kaznovali z dvominutno kaznijo, tako da so se gostje približali na 5:3. Po opravljenih nekaj menjavah, se je igra v obrambi prilagodila znanju nasprotnika, kar je umirilo igro predvsem v obrambi. V napadu so igralci pokazali raznovrstno igro in razliko neprestano višali, tako da je bil rezultat že ob polčasu 17:5. Začetek drugega polčasa je bil praktično nadaljevanje iz prvega polčasa, saj so gostje v drugemu delu dosegli le dva zadetka. Na polovici drugega polčasa so na parket stopili vsi igralci Kopra, ki pa prav tako niso popuščali in tekmo mirno pripeljali do konca s končnim rezultatom 31:7. Pohvaliti velja tudi oba vratarja, saj sta obranila vse tri 7metrovke gostov.

Strelci: Nadarevič 8, Makovec, Jevšinek 5, Tišler 3, Dogandijev , Montanič, Morel 2, Franič, Logar, Predikaka, Moljk 1, Frank, Laganis, Komac, Lampe

Naslednja tekma bo v soboto, 28.10.2017 v Izoli

***

Starejši dečki A

6.krog

RD Koper : RK Ajdovščina 33:27 ( 16:12)

Prva domača tekma v Areni Bonifika in prva zmaga v letošnji sezoni. Fantje so tekmo proti Ajdovščini odigrali tako, kot se od njih pričakuje. Borbeno v obrambi in učinkovito v napadu. Skozi večji del tekme so naši ohranjali prednost in tako niso dopustili nasprotniku, da bi se približal na manj kot tri zadetke razlike. Vsi igralci domače ekipe so dobili priložnost na igrišču in tako prispevali k lepi zmagi.

Strelci: Muminović 12, Pribac 11, Ujčič 5, Ojo 4, Cergolj 1, Goljuf, Šau, Morato, Nadarevič, Mašič, Bizjak, Logar, Ambrož

Naslednja tekma bo v soboto, 28.10.2017 ob 16:30 v Izoli

***

Mladinci

4.krog

RD Koper : RD LL Grosist Slovan 25:26 ( 14:11)

Dobra tekma mladincev proti Slavanu, vendar na koncu prekratki za 1 gol. 50 minut igre smo bili v vodstvu, imeli igro pod kontrolo, še posebej v obrambi je bila igra kot se od igralcev pričakuje, vendar na koncu se je poznala kratka klop in naša mladost, tako je Slovan odnesel 2 točki iz Kopra. Ostane nam da pridno treniramo, nabiramo izkušnje in popravljamo napake iz tekme v tekmo in tako bomo dvignili nivo igre, kar bo prineslo tudi točkovni napredek.

Strelci: Jovičič E. 11, Breznikar 4, Busdon 3, Franza 3, Gržinič 2, Jovičič S. 1, Ganz 1, Capuzzo, Mijatovič, Magdalenič, Grlj, Stavanja

Naslednja tekma bo v nedeljo, 22.10.2017 ob 17:00 v Krškem