PO NAPETI KONČNICI PRIZNALI PREMOČ

Naši rokometaši se z gostovanja na Koroškem vračajo brez točk. Po izjemno napeti končnici smo, proti ekipi RK Slovenj Gradec, morali priznati poraz z 32:31.

Začetek srečanja je pripadel domači ekipi, ki je s polnim izkupičkom izkoristila svoje prve tri napade; mi pa smo do svojega prvega zadetka prišli komaj v četrti minuti. Domača ekipa je zadržala visoko raven igre in tako na polovici prvega polčasa vodila s štirimi goli prednosti. Sledila je minuta odmora na zahtevo Uroša Rapotca, ki je bila ključnega pomena, saj smo pet minut kasneje, z golom Staša Slatinka Jovičića, prišli do izenačanja na 10. Obe ekipi sta do konca prvega polčasa dosegli še po tri gole in slednji se je zaključil z rezultatom 13:13.

Tekma se je nadaljevala z odlično predstavo obeh moštev. Ekipi sta si redno izmenjavali zadetke in se nista oddaljili za več kot zadetek razlike. Slednja narativa se je nadaljevala vse do 56 minute, ko smo po izključitvi Bora Breznikarja in vratnici Tineta Poklarja zaostajali z rezultatom 30:28. Z borbeno ekipno igro smo, dve minuti pred koncem, prišli do izenačenja na 31. Ekipa Slovenj Gradca je nato zadela za vodstvo z 32:31. Ob izteku igralnega časa smo imeli na voljo strel iz devetih metrov, vendar je slednjega blokiral domači živi zid. Tekma se je zaključila z rezultatom 32:31.

RK Slovenj Gradec : RD Koper 32:31 (13:13)

RD Koper: Slatinek Jovičić 7, Kete 5, Breznikar 5, Poklar 4, Žagar 4, Moljk 3, Makuc 2, Smolnik 1, Dolenc, Marić, Muminović, Konjevič, Logar, Jelovčan, Štavar.

Uroš Rapotec, trener RD Koper:

“Rad bi pohvalil fante, da so se celo tekmo borili in pustili srce na igrišču. Žal mi je, da smo na koncu naredili nekaj napak, malo nesreče in Slovenj Gradec je zmagal. Čestitam jim za zmago.”

Lestvico Lige NLB lahko zasledite TUKAJ.