Prepričljiva zmaga v začetnem boju za pokal

Začetek tekme je bil izenačen, domačini so se dobro kosali z nami do rezultata 4:4. Nato smo v obrambi izkoristili našo fizično premoč, si priborili nekaj žog in iz hitrih protinapadov dosegli kar nekaj lahkih zadetkov. Prednost je stalno naraščala do kočnih +9.

V začetku drugega polčasa je bila naša igra nekoliko bolj raztrgana, po 45. minuti pa smo igro spet izboljšali in pri rezultatu 12:27 je bil domači trener prisiljen vzeti minuto odmora. Trener Jovičić je minutažo enakomerno razporedil na vse igralce. Proti koncu je domačinom pošla sapa in naši fantje so z lahkoto zaustavljali napade Ajdovcev. Ustavili smo se pri končni razliki +19.
V prvem polčasu je Bratkovič dobil udarec v koleno, mi pa upamo, da ni šlo za hujšo poškodbo.

Tekma za pokal Slovenije (1/32)
14. 9. 2016, Ajdovščina
RK AJDOVŠČINA : RD KOPER 15:34 (8:17)

Vran 6 obramb, Vončina 5 obramb, Dolenc 1, Grzentič 3, Vlah 4, Krečič 1, Matijaševič 4, Gašperšič 1, Moljk 1, Gorela 1, Zugan 1, Rapotec 2, Smolnik 1, Sokolič 6, Planinc 5, Bratkovič 3

V soboto, 17. 9. je na sporedu že 2. krog državnega prvenstva. Gostili bomo ekipo RK Maribor Branik, ki tudi letos cilja na sam vrh lestvice.