Prva pripravljalna tekma je za nami

Koprčani so v Celju odigrali prvo pripravljalno tekmo v novi sezoni. V razgreti Celjski gimnazijski dvorani so se pomerili z državnimi prvaki. Obe ekipi sta v polnem ritmu pridobivanja fizičnih moči, kar se je poznalo tudi v igri, kjer je bilo prisotnih še veliko napak. Kljub temu je bil tempo obeh ekip zelo visok. Celjani so si že na začetku priborili rahlo rezultatsko prednost (6:2) vendar so se naši fantje dobro zoperstavili in polčas zaključili pri rezultatu 17:12. Najvišja prednost domače ekipe je bila pri rezultatu 23:14. Nepopustljivost mladih Koprčanov pa je bila ključna, da so se v 56. minuti domačinom približali na -4 (32:28). Nekaj napak gostov v zaključku tekme, ki so bile posledica utrujenosti, je izkušenim domačinom omogočilo, da so tekmo zmagali z izidom 36:29.

Koper 2013:

Ponikvar, Poklar N. 1, Smolnik, Dolenc, Grzentič 7, Gašperšič 2, Kocjančič, Vran, Starčič, Gorela 5, Zugan 5, Rapotec 7, Marič, Ravlija 1, Bratkovič 1

Celje Pivovarna Laško:

Lesjak, Gajič, Leben, Ivič 6, Babarskas, Razgor 4, Poteko 5, Potočnik 5, Zarabec 1, Kodrin 2, Fižoleto 1, Mlakar 5, Žvižej 4, Suholežnik, Dobelšek 1, Drobež , Grošel 2

V četrtek 06.08. ob 19:00 bo v Areni Bonifika na sporedu 2. pripravljalna tekma. Domači se bodo pomerili s hrvaškim prvoligašem iz Umaga.