Slavje mlajših dečkov A in B

Minuli vikend so bile odigrane tri tekme mlajših selekcij. Že v petek so se naši mladinci odpravili na gostovanje k Trimu iz Trebnjega. Sicer so fantje pokazali očitno boljšo igro, v primerjavi s prejšnjimi tekmami, ampak so bili na koncu žal nekolik prekratki za slavje. V soboto naj bi naši starejši dečki A in kadeti odigrali domačo tekmo prtoti ekipama iz Ajdovščini, a so Ajdovci tekmo zadnji trenutek odpovedali. V nedeljo pa so se mlajši dečki A in B odpravili na gostovanje v Novo Gorico, kjer sta obe ekipi tudi zasluženo slavili.

MLAJŠI DEČKI A

V nedeljo so se mlajši dečki A odpravili na težko gostovanje v Novo Gorico. Obe ekipi sta tekmo pričeli odločno in borbeno, tako v fazi napada, kot tudi v obrambi. Nekaj napak naših fantov je pripeljalo do tega, da so domačini odšli na odmor z dvema golama prednosti (8:10).

Napeta tekma se je nadaljevala tudi v drugem delu, ko se je vodstvo izmenjevalo. V zadnjih dveh minutah tekme so koprski igralci preko Roka Matijaševića dosegli zadetek za izenačenje. Sledil je napad Nove Gorice, ki so ga naši z dobro obrambo zaustavili. 15 sekund pred koncem tekme je trener Kopra vzel minuto odmora, kjer so igralci dobili taktične napotke za zadnji napad. Zadnjih 5 sekund je Jan Frank sprejel žogo ter z devetih metrov dosegel zmagoviti zadetek. Končni rezultat je bil 17:19 za Koper.

MRK Nova Gorica :RD Koper 17 : 18 (10 : 8)

MRK Nova Gorica: Šuligoj, Saksida, Gruden, Volčanšek 8, Paravan, Stojkov, Zavratnik 4, Grabnar 2, Širca 2, Furlan, Bezjak, Mugerli 1, Černe

Trener: Samuel Brajnik

Izključitve: 2minuti

7-metrovke: /

RD Koper: Moljk, Gregorovich, Frank 6(1), Franičevič 4, Šubek, Hajdinjak, Miklavčič, Kocjančič, Ažman, Ganz 4(1), Piantoni, Furlan 2, Matijašević 2, De Faveri, Pevc

Trener: Matej Kleva

Izključitve: 4minute

7-metrovke: 3(3)

MALJŠI DEČKI B

V nedeljo smo odigrali tekmo 7.kroga proti ekipi iz Nove Gorice. Na tekmo smo se odpravili skupaj z ekipo mlajših dečkov A. Medsebojno druženje je lepo popestrilo pot. Otroci so res uživali.

Tekma se je začela zelo izenačeno, nato so fantje, po minuti odmora, zaigrali nekoliko boljše v obrambi in tako domačinom onemogočili pot do lahkih golov. Ob polčasu je bila naša prednost že varnih 6 zadetkov, 4:10.

V nadaljevanju tekme je prednost samo še naraščala. Ponovno so priložnost za igro dobili vsi igralci in tekmo pripeljali do končne zmage.

Naslednji vikend se skupja z MDA in SDB odpravljamo na mednarodni turnir v Umag.

MRK Nova Gorica : RD Koper 10 : 20 (4 : 10)

MRK Nova Gorica: Frančeškin 2, Gruden 2, Arčon, Mitrovski 1, Volčanšek, Klanjšček 1, Testen 1, Pantič, Širca 1, Bušen, Obid 2

RD Koper: Kukec, Pirjevec, Žigante, Uljančič, Vuk-Potier, Pečar, Brlek 1, Furlan 5, Erjavec 7, Kolenc, Vulić 1, Kloosterwaard 1, Legovič 4, Dušić 1, Mirković

Trener: Lenart Cencič