Državno prvenstvo mladih

MLADINCI

7.krog

Rd Urbanscape Loka : RD KOPER 32:20 ( 15:11)

Tekma s favorizirami Ločani je bila težka, vendar so se mladinci predvsem v prvem polčasu enakovredno borili z nasprotnikom. Obramba je bila na zelo visokem nivoju, žal pa je za boljši rezultat zmanjkalo predvsem zbranosti pri zaključnih strelih.

V drugem polčasu se je poznala utrujenost igralcev, ki kljub majhnemu številu igralcev igrajo hitro in agresivno.

Strelci: Jovičič E. 7, Franza 4, Tunanovič 3, Mijatovič 2, Gržinič 1, Breznikar 1, Capuzzo, Rekič, Magdalenič, Stavanja, Žarkovič

Naslednja tekma mladincev bo v nedeljo, 26.11.2017 ob 17:00 proti RK Sviš Ivančna Gorica

***

KADETI

10.krog

RD KOPER : Moški rokometni klub NG 31:27 ( 15:14)

Za obe ekipi je bila to pomembna tekme. Domačini so bili zato bolj nervozni in pod vplivom naloge, da morajo zmagati. Začetek tekme je bil izenačen, a so kadeti Kopra kmalu prešli v vodstvo. Kljub tehnično taktičnim  napakam, ki so bile posledice velike želje po zmagi, so uspeli do polčasa obdržati prednost enega gola.

Tudi drugi polčas se je začel borbeno. Novogoričani so na začetku “pritisnili” in zaigrali na vse ali nič. S takim pristopom so uspeli preiti celo v vodstvo Po petih minutah so povedli s 16:17. Po time outu domačega trenerja so se Koprčani končno zbrali , navkljub kratki klopi zaigrali bolj čvrsto v obrambi in koncentrirano v napadu ter preko Grlja in Tunanoviča dosegli pomembne gole. Gostje so sicer uspeli še enkrat izenačiti rezultat, a je z uspešno obrambo 7-metrovke Gratton prinesel v domačo ekipo novega vetra. Z zadnjim golom Bangijeva z desnega krila se je tekma končala z 31:27 za domačine. Za borbenost je potrebno pohvaliti celotno ekipo, še posebno v obrambi. Kadeti Kopra igrajo v torek tekmo v Trstu in 2. decembra še zadnjo doma s Sežano. Z zmago v zadnji tekmi bi si dokončno zagotovili  uvrstitev v polfinalno ligo, kar bi bil izpolnjen prvi cilj ekipe v tej sezoni.

Strelci: Tunanovič 10, Grlj 7, Muminovič 4, Mijatovič 4, Bangijev 3, Stavanja 2, Mohorič 1, Osmani, Palamar, Gratton, Žarkovič, Vlašič

Naslednja tekma kadetov bo v torek, 21.11.2017 ob 17:45 v Trstu proti Pallamano Trieste

***

STAREJŠI DEČKI A

10.krog

RD KOPER : Moški rokometni klub NG 29:29 ( 16:15)

Naši fantje so tokrat odigrali drugo zaporedno domačo tekmo. Nasprotnik je bila Nova Gorica. V prvem delu tekme sta obe ekipi pokazali dobro igro v obrambi in napadu, kar kaže tudi izenačujoč rezultat. Po izteku prvega dela tekme je imela nasprotna ekipa možnost, preko 7-metrovke, izid izenačiti, vendar jim je to preprečil razpoloženi vratar Mašič. Na odmor so naši fantje odšli z golom prednosti. Drugi del tekme, so domačini pričeli bolje in tako pobegnili na 4 gole prednosti. V zadnjih 10 minutah je Kopru padla zbranost, kar so gostje izkoristili in izenačili. Zadnji napad za zmago je pripadal Kopru, vendar ga niso dobro izkoristili. Končni rezultat 29:29.

Strelci: Muminovič 12, Šau 6, Pribac 5, Ujčič 3, Cergolj 2, Delfar 1, Nadarevič, Logar, Morato, Bizjak, Mašič, Ponis, Goljuf, Škvarč

Naslednja tekma bo v Ajdovščini, 9.12.2017 ob 14:00

***

STAREJŠI DEČKI B

10.krog

RD KOPER : Moški rokometni klub NG 20:29 ( 11:15)

V soboto 18.11.2017 se je v športni dvorani Bonifika odigrala tekma med starejšimi dečki B iz RD Koper in Moški rokometni klub NG. Naši fantje so v tekmo krenili odločno in z dobro igro tako v obrambi kot v napadu držali stik z nasprotnikom do 15. minute, nato pa so se v igri pojavile napake, kar je nasprotnik izkoristil in polčas se je končal z rezultatom 11:15 za Goričane. Po odmoru so se naši fantje zbrali in se nasprotniku približali na vsega dva gola zaostanka in prisilili gostujočega trenerja k minuti odmora. Žal pa je po minuti odmora močno padla koncentracija in nasprotnik je neprestano višal prednost do končnih 20:29. Zaradi odsotnosti nekaterih igralcev letnika 2004 so morali vrzeli v ekipi zakrpati igralci letnik 2005, ki so svojo priložnost dobro izkoristili.

Strelci: Nadarevič 8, Tišler 5, Bedene 3, Jevšinek 2, Logar 1, Simčič 1, Dogandijev, Moljk, Predikaka, Franič, Montanič, Lampe,

Naslednja tekma bo v torek , 21.11.2017 v Trstu proti Pallamano Trieste ob 16:15

***

MLAJŠI DEČKI B

4.Krog

RD KOPER : Pallamano trieste 25:14 ( 11:9)

Na začetku tekme so gostje s Trsta izkoristili nezbranost domačih igralcev in povedli z 0:3. Domači igralci so se nato zbrali in hitro dosegli 5 zaporednih golov za vodstvo s 5:3. Do konca polčasa so gostje še držali priključek in ob polčasu zaostajali samo za 2 gola.

V drugem polčasu so domačini boljše zaigrali v obrambi in prednost se je do konca tekme samo še večala. Za končnih 25:14 so zaslužni prav vsi igralci, saj so tudi tokrat vsi dobili priložnost za dokazovanje in jo tudi odlično izkoristili.

Strelci: Erjavec 6, Furlan 5, Frank 4, Štemberger-Klančar 3, Štravs 2, Franičevič 2, Šuber 2, Hajdinjak 1, Moljk, Tomažič, Stojanovič, Legovič, Pečar, Rapuž-Žorž, Matijaševič, Brlek

Naslednja tekma bo v soboto , 25.11.2017 ob 10:00 v Novi Gorici