Uspešen zaključek vikenda za starejše dečke A ter mlajše dečke A in B

STAREJŠI DEČKI A

V torek, 4.12., smo odigrali tekmo proti sosedom iz Trsta. Tekma se je začela zelo izenačeno, nobena ekipa si ni uspela priigrati prednosti. Ob koncu prvega polčasa so fantje prvič na tekmi dobili priložnost, da povedejo za dva zadetka, ampak je niso dobro izkoristili. Pri izvajanju nasjtoržje smo bili nenatančni, zato je Tržačanom ponovno uspelo izenačiti. Ob polčasu je bil rezultat 15 : 15.

V drugem polčasu so bolje začeli domačini in ob neuspelih napadih naših fantov (ponovno smo vsaj 10 žog podarili nasprotniku), veliko zgrešenih strelov so Tržačani uspeli povesti za 4 zadetke. Z nekaterimi sodniškimi odločitvami pa se ni strinjal trener naše ekipe Željko Zirdum, zaradi česar si je tudi prislužil dvominutno kazen. Ampak fantje niso izgubili zagona in v samem izteku tekme nadokandili razliko štirih zadetkov ter na koncu uspeli nasprotniku odščipniti vsaj točko. Končni rezultat je bil 27:27.

Fantje so prikazali borbeno igro, vendar zaradi veliko zgrešenih strelov so domov prinesli le točko. Tokrat se je v obrambi odlično odrezal Viktor Trajkoski. Pohvaliti pa je potrebno tudi mladega Lampeta, Montaniča in Bedeneta. Montanič in Bedene sta v sami končnici tekme pokazala, da lahko ekipo potegneta in privedeta do konca.

Naslednja tekma je na sporedu v soboto, 8.12., v Areni Bonifika. Nasproti nam bo stala ekipa Ajdovščine.

Pallamano Trieste : RD Koper 27 : 27(15 : 15)

MLAJŠI DEČKI A

Drugi del državnega prvenstva so naši fantje začeli s tekmo v Hrpeljah. Že v prvih minutah se je pokazala premoč koprskih igralcev. Fantje so odigrali pametno in zbrano, brez večjih napak, tako v obrambi, kot v napadu. Rezultat se je skozi cel prvi del povečeval v korist Kopra.

V drugem delu tekme so priložnost za igro dobili vsi igralci, ki so bili na razpolago koprskemu trenerju. Vsi igralci so prispevali svoj delež in zmaga je zasluženo odšla v Koper.

RD Šekrajc Jadran Hrpelje-Kozina : RD Koper 17 : 29

RD Škerjanc Jadran Hrpelje-Kozina:Vlašič 1, Andrejašič, Kastelic, Škorja, Dodič M. 2, Čaušević, Hrvatin, Miklavčič, Frank 4, Dodič N. 9(2), Racman 1(1)

Trener: Dejan Čeranič

Izključitve: 2minuti

7-metrovke: 3(3)

RD Koper: Moljk, Gregorovich 1, Frank 6, Franičevič 2, Šuber 2, Tomažič, Hajdinjak 1, Miklavčič, Kocjančič, Ganz 7, Piantoni, Matijaševič 2(1), De Faveri 1, Pevc 1, Štravs 6, Stojanovič

Trener: Matej Kleva

Izključitve: 4minute

7-metrovke: 1(1)

MLAJŠI DEČKI B

MDB smo povratne tekme v predtekmovalni skupini začeli z gostovanjem v Hrpeljah in vknjižili visoko zmago. Od samega začetka so na igrišču prevladovali naši fantje. Z domiselno igro in hitrimi protinapadi domačinom nismo dovolili, da bi se nam približali.

Priložnost za igro so tako spet dobili vsi igralci in jo pred številčno publiko tudi lepo izkoristli. V nedeljo pa nas spet čaka gostovanje in sicer v Novi Gorici.

ŠD Škerjanc Jadran Hrpelje-Kozina :RD Koper 13 : 29 (6 : 16)

ŠD Škerjanc Jadran Hrpelje-Kozina: Škorja, Vlašič 1, Andrejašič, Kastelic, Stančič 1, Božič, Borg, Dodič M. 3, Pučko, Čaušević 2, Miklavčič, Petohleb, Frank 6(1)

7-metrovke: 1(2)

RD Koper: Kukec, Pirjevec 1, Žigante, Ujančič, Vuk-Potier 1, Pečar 1, Brlek 1, Furlan 10, Erjavec 4, Kolenc 1, Vulić 2, Grujčić 3(1), Kloosterwaard 1, Dušić 3, Legovič 1, Žibert

Trener: Lenart Cencič

Izključitve: 8minut