V dvoboju najboljših zmagali Koprčani

Včeraj so naši rokometaši uprizorili še en velikanski podvig, kakršnih je bilo v treh sezonah in pol kar nekaj. Z borbenostjo, nepopustljivostjo in veliko pripadnostjo dresu, ki ga nosijo, so na kolena spravili favorizirano in še neporaženo ekipo Ribnice, ki ima v svojih vrstah tudi dva nosilca bronaste medalje s svetovnega prvenstva. Nekateri naši fantje še niso sanirali poškodb (Krečič, Zugan), drugi so stisnili zobe (Grzentič, Moljk, Gorela). Kljub poškodbam, pa smo od vsega začetka pokazali, po kaj smo prišli v Ribnico. S hitro igro smo se uspešno upirali fizično močnejšim domačinom in se izmenjavali v vodstvu. Dokaz izenačenosti je tudi dejstvo, da si nobena ekipa ni priigrala dveh zadetkov prednosti vse do rezultata 18:16, ko je to uspelo Ribničanom. 11. minut pred koncem smo zaostajali že za 3 zadetke (26:23). Kljub zaostanku pa se je videlo, da se nismo pripravljeni predati. Sledila je izjemna serija uspešnih obramb in prepričljivo izpeljanih napadalnih akcij. Z delnim izidom 1:6 smo tekmo pripeljali do zadnje minute (27:29). Slednja je zaradi prekinitev trajala kar dolgo a zmaga ni bila več ogrožena. Domači navijači so obmolknili, a je bilo v dvorani vseeno bučno. Tudi tokrat so se izkazali 12. Kopra, bilo jih je za poln avtobus. Z ekipo so izpeljali koreografijo, ki je sestavni del velikih podvigov.

img_3441img_3362img_3410img_3603img_3558img_3501img_3472img_3483

Namenoma ne želimo izpostaviti nobenega našega igralca, saj si prav si zaslužijo odlično oceno. Mnogi ste si tekmo ogledali preko TV zaslonov. Za tiste, ki bi si pa vseeno želeli tekmo ogledati še enkrat lahko, to storite preko spodnje povezave na youtub-u.

19. KROG – 2016/2017: 1.A DRL – MOŠKI: RD RIKO RIBNICA : RD KOPER 2013