V obalnem derbiju slavje Izolanov

Popraznično tekmovalno sezono so začeli starejši dečki A. Odigrali so sosedski derbi proti ekipi iz Izole. Žal so tokrat morali priznati premoč nasprotnika. Ampak časa za sklonjene glave ni, saj jih že v soboto čaka domača tekma proti ekipi iz Ajdovščine, nato pa se bodo v nedeljo odpravili na gostovanje v Logatec.

Že sam začetek tekme je pokazal, da bo šlo na nož. V 5. minuti polčasa je bila tekma, zaradi tehničnih težav, za nekaj minut prekinjena, kar pa ni zmedlo naših rokometašev. Le nekaj minut kasneje pa se je lažje poškodoval naš kapetan in organizator igre Andrej Makovec. Na igrišču ga je zamenjal Luka Jevšinek.Polčas se je končal s poravnanim rezultatom, 14 : 14.

V drugem polčasu je ponovno vstopil Makovec, ampak so bile posledice lažje poškodbe še premočne in igre ni mogel nadaljevati. Veliko napak v napadu in slaba realizacija v drugem polčasu je bila premalo za zmago proti sosedom iz Izole. Ponovno je bil odlično razpoložen Lukas Lampe, ki je v odločilnih trenutkih zaklenil svoja varata, pri strelih na gol pa je bil najuspešnejši Samo Črne. Vendar pa tudi razpoloženost nekaterih posameznikov ni bila dovolj za zmago na derbiju. Tekma se je končala s slavjem domače ekipe,

Fante že v soboto čaka domača tekma proti ekipi Ajdovščine, nato pa se v nedeljo odpravijo na gostovanje v Logatec.

RD Butan Plin Izola : RD Koper 21 : 17 (14 : 14)

RD Butan Plin Izola: Putrle, Černetič 10, Bubić, Krička, Santina, Smej 2, Piantoni, Dodič, Lisjak, Panger, Gregorič 2, Tonejc 5, Ambrožič 2, Benčič, Soršak

Trener: Nino Legnar

Izključitve: 4minute

7-metrovke: /

RD Koper: Frank, Makovec, Nadarevič 4, Dogandijev, Moljk, Logar, Tišler, Franič, Tepić, Černe 8, Trajkovski, Lampe, Jevšinek 4, Koradin

Trener: Željko Zirdum

Izključitve: 6minut