Z zmago nad Herz Šmartnim napredujemo v četrtfinale Pokala Slovenije

Odigrali smo tekmo osmine finala Pokala Slovenije. Gostovali smo pri drugoligašu, RD Herz Šmartno.

Tokratno pokalno tekmo sta zaradi lažje poškodbe morala izpustiti Nino Grzentič in Tilen Sokolič.

Začeli smo odločno in agresivno v sami obrambi, saj gostom nismo pustili do zadetka vse do 5.minute, 1 : 3. Gostiteljem v napadu ni steklo, naredili so kar nekaj nepotrebnih napak, kar smo znali dobro izkorititi in s hitrimi protinapadi svojo razliko samo še višali. Na polčas smo odšli s prednostjo 8 zadetkov, 13 : 21.

Drugi polčas smo začeli nekoliko v krču. Domači so nas hitro ulovili na 6 zadetkov zaostanka, 16 : 22, 34.minuta. Z minuto odmora je odreagiral Uroš Rapotec in zbistril glave naših fantov. Z lepo uigranimi akcijami in s čvrsto obrambo smo si ponovno uspeli priigrati 9 zadetkov prednosti, 19 : 28, 40.minuta. Priložnost za igro je na tej poklani tekmi dobil mladi in perspektivni rokometaš naših mladinskih vsrt, Črt Grlj, ki se je tudi odlično izkazal. Tekmo smo uspešno zaključili sebi v prid z rezultatom 28 : 38.

Z 10 zadetki je bil najboljši strelec današnjega obračuna Marko Matijašević.

Zmaga nas je popeljala v četrtfinale Pokala Slovenije. Kdo bo naš nasprotnik bo znano v četrtek, 31.1.2019.

RD Herz Šmartno : RD Koper 28 : 38 (13 : 21)

RD Herz Šmartno:Sadar M., Žižek 1, Ribarič 2, Škrabanja 2, Cirar 2, Justin 6(3), Bahovec 2, Zobarič 1(1), Muratovič, Sadar A., Avsec 4, Jerina 3, Jamnik, Kukovica, Žurga 5

Trener: Filip Gradišek

Izključitve: 2minuti

7-metrovke: 4(5)

RD Koper: Haseljić (5 obramb), Grlj, Dolenc, Krečič 4, Matijašević 10, Kocjančič (2 obrambi), Postogna (9 obramb), Moljk 2, Smolnik 2, Guček 1, Zugan 3, Marić 2, Planinc 6(2), Stopar 2, Bratkovič 6(2)

Trener: Uroš Rapotec

Izključitve: 8minut