Iz Ribnice žal z minimalnim porazom

RK Ribnica : RD Koper 2013

petek, 26. 2. 2016, Športna dvorana Ribnica

Trener Zoran Jovičič je začel s standardno postavo: Rapotec na krilu, Vlah, Sokolič in Gorela na zunanjih položajih, Bratkovič na krilu, Moljk na pivotu, v vratih pa Vran. V obrambi je namesto Vlaha igral Dolenc. Prvi gol na tekmi je dosegel naš kapetan in potem smo igrali gol za gol do rezultata 8:8 v 14. minuti. Obe ekipi sta bili v tem delu srečanja boljši v napadu kot v obrambi, saj so goli padali kot za stavo. V naslednjih petih minutah smo odigrali boljše v obrambi in z delnim rezultatom 3:0 prisilili domačega trenerja Roberta Beguša da je vzel minuto odmora. Napotki so zalegli, saj so njegovi varovanci zaigrali bolj zbrano in z delnim rezultatom 7:2 povedli za dva in samo zaradi mojstrovine Aleksa Vlaha v zadnjih sekundah tekme smo odšli na odmor z golom zaostanka. Prvi polčas se je končal z rezultatom 15:14, kar je bila lepa napoved pred začetkom drugega polčasa.

Tudi v nadaljevanju sta se obe ekipi srčno borili za vsako žogo. Pri tem so bili domačini v rahli prednosti, saj so ves čas vodili za dva oz. tri gole. Naši fantje so poskušali na vse načine, a jim v Ribnici nikakor ni šlo po načrtih. Nekaj smole je imel tudi vratar Jure Vran, ki je večkrat prejel zadetek po odboju od gostujočega bloka ali se žoge dotaknil, pa je ta vseeno našla pot v mrežo. V sredini drugega polčasa je priključek z gostitelji držal predvsem Grega Krečič s kar šestimi zaporednimi zadetki (skupaj jih je v drugem polčasu dosegel 8). Gostitelji so v 48. minuti povedli za štiri gole (27:23) in zdelo se je, da je tekma prelomljena, pa ni bilo tako. Koprčani so se po minuti odmora zbrali in se s požrtvovalno igro približali na samo gol zaostanka in imeli priložnost tudi za izenačenje. Ko se je zdelo, da smo že blizu, smo vedno naredili napako, izgubili žogo ali zgrešili gol iz čistih situacij. Tokrat smo bili v vseh elementih rokometne igre slabši od domačih, zato jim je zasluženo pripadla zmaga.

Tekma se je ob golu Adama Bratkoviča iz sedmih metrov po izteku igralnega časa končala z rezultatom 32:30.

Fantom vseeno čestitamo za solidno predstavo, točke pa bomo morali iskati na drugih tekmah.

Prva bo že v soboto, 5. 3. 2016 ob 19h v Areni Bonifika, ko v goste prihaja Krka iz Novega mesta.

Vabljeni k ogledu tekme! Zamgujemo skupaj!