Težko priborjena zmaga kadetov v Trstu

Pallamano Trieste : Koper 2013  23:25 (10:12)
Sobota, 22. 10. 2016Postava RD KOPER
Capuzzo, Bangijev, Baruca 5, Mijatovič, Komadina 1, Ferluga, Magdalenič, Ganz 3, Kamenšek 1, Mohorič, Žarkovič, Galina 3, Tunanovič 7, Kovač 2, Grlj 3

Koprski kadeti so v soboto v Trstu gostovali v okrnjeni postavi in vknjižili dve novi točki. V prvem polčasu se je odvijala izenačena igra, kjer si nobena ekipa ni uspela ustvariti večje rezultatske prednosti. Značilnosti koprske igre je bilo veliko število tehničnih napak, iz katerih so domačini držali stalen rezultatski  priključek. Le na koncu polčasa so uspeli Koprčani povečati razliko na dva gola.

S spremenjeno taktiko igre v obrambi so v drugem polčasu gostje zaigrali veliko boljše in kmalu povečali prednost. Ko so na polovici polčasa povedli s 14:19, je bilo pričakovati mirno končnico. Ponovna nezbranost Koprčanov je botrovala veliko nerazumljivim napakam pri podajah in strelih na vrata, tako da so domačini celo izenačili na 20:20. Po minutnem time-outu so se naši kadeti vendarle zbrali in dosegli pričakovano zmago.

Naslednja tekma bo po počitnicah, ko v Koper prihaja ekipa iz sosednje Izole.