Uspešno nadaljevanje sezone za mlajše dečke in kadete; starejši dečki so morali priznati premoč nasprotnika

Minuli vikend so bile odigrane štiri tekme naših mlajših selekcij. V domači dvorani Bonifika so se proti ekipi RK Kronos pomerili kadeti in starejši dečki B, mlajši dečki A in B pa so, prav tako v domači dvorani, gostili ekipo moškega rokometnega kluba Nova Gorica. Tekmi naših mladincev, ki bi morali odpovati na gostovanje k mariborskemu Braniku, in starejši dečkov A, sta bili prestavljeni.

MLAJŠI DEČKI A

V 2. krogu državnega prvenstva so se naši mladi  fantje pomerili z ekipo iz Nove Gorice. Že v prvih minutah so domačini povedli in ohranili prednost vse do konca prvega polčasa (10:7). Prav tako tudi v drugem delu tekme, kljub manjšim napakam domače ekipe, je rezultat rastel v korist koprske ekipe. Tako, kot v prvem krogu, tudi na tej tekmi so priložnost dobili vsi igralci. Največ zadetkov pri domači ekipi sta dosegla Frank in Štravs, oba po 6.

RD Koper : Moški rokometni klub NG 21 : 16 (10 : 7)

RD Koper: Moljk, Gregorovich, Frank 6, Franičevič 1, Šuber, Tomažič 1, Kocjančič, Ganz 3, Matijašević 4(1), De Faveri, Pev, Štemberger-Klančar, Štravs 6, Stojanovič

Trener: Matej Kleva

Izključitve: 8minut

7-metrovke: 1(1)

MRK Nova Gorica: Šuligoj, Saksida, Volčanšek 6, Stojkov, Zavratnik 3, Grabnar, Širca 1, Furlan 1, Bezjak, Mugerli 5(3), Černe

Trener: Samuel Brajnik

Izključitve: 2minuti

7-metrovke: 3(5)

MLAJŠI DEČKI B

Tudi v drugem krogu so MDB dosegli visoko zmago. S čvrsto obrambo nasprotniku niso dovolili “lahkih” golov, sami pa so s hitro in domiselno igro hitro polnili mrežo gostov. Na odmor so tako odšli že z veliko prednostjo desetih golov.

V nadaljevanju je trener priložnost za igro spet ponudil vsem igralcem, razlika pa se je kljub tem samo še večala. Pohvale in aplavz kar številnih gledalcev so si zaslužili vsi igralci, prednjačila pa sta Furlan in Erjavec, ki sta odlično vodila igro tako v napadu kot v obrambi.

RD Koper : Moški rokometni klub NG 24 : 6 (12 : 2)

RD Koper:Kukec, Ibričić, Žigante, Uljančič 1, Vuk-Potier, Pečar 3, Brlek, Furlan 9, Erjavec 4, Vulić, Kolenc 2, Grujčić 3, Kloosterwaard, Dušić 1, Legovič 1, Žibret

Trener: Lenart Cencič

Izključitve: 16minut

7-metrovke: /

Moški rokometni klub NG: Stantič 2, Gruden 1, Aršon, Mitrovski, Volčanšek 1, Testen 1, Pantič, Širca 1, Bušen, Obid

Izključitve: /

7-metrovke: 0(2)

STAREJŠI DEČKI B

Tekma je bila izenačena predvsem v prvem polčasu, ko so naši fantje igrali dobro predvsem v obrambi, vendar zapravili preveč žog v proti napadih in imeli slabšo realizacijo pri metih na gol.  Do rezultata 9 : 8 so bili ves čas v vodstvu,  največ za dva gola. Do zaključku prvega polčasa je nasprotnik izenačil in povedel  na 10 : 12. V drugem polčasu domača igra v obrambi ni bila dovolj čvrsta, tako da je nasprotnik začel večati razliko. Ko so domači igralci zapravili še dve sedemmetrovki, protinapad in čiste strela s krilnih pozicij, so se gostje oddaljili na varno gol razliko, s katero se je tekma tudi končala. Zagotovo je po tekmi ostal grenak priokus, da tokrat  domača ekipa in posamezniki v njej niso pokazali dovolj želje, borbenosti, odločnosti in samozavesti, kar  bo potrebno že prihodnjo soboto.

RD Koper: RK Kronos 17 : 26 (10 : 12)

RD Koper: Novak, Montanič 1, Lampe, Mučić, Jevšinek 4, Dežjot 2, Geršak, Apollonio, Nanut, Goshev, Štrekelj, Bedene 3, Simčič 3, Kukanja 4

Trener: Leon Benulič

Izključitve: 6minut

RK Kronos: Vukovič, Šebalj 1, Pogorelec, Vidmar 2, Lipovac 10, Simonišek, Tekavčič 3, Živanić, Orač-Istenič, Kitić 9(2), Ristić 1

Trener: Nedeljko Ribič

7-metrovke: 2(2)

KADETI

V šestem krogu ligaškega tekmovanja so se naši kadeti pomerili z ekipo Kronos iz Logatca. Do polovice prvega polčasa so varovanci trenerja Vilija Bana igrali zavzeto, vendar s preveč napakami in na trenutke nezbrano v napadu. V 14. minuti, ob rezultatu 8:4 za domače, je trener Ban vzel minuto odmora, igralce opozoril na napake in jim dal dodatne napotke za nadaljevanje tekme. Dogovor z igralci je kmalu prinesel vidne rezultate. Igra v napadu je stekla, manj je bilo tehničnih napak in zgrešenih strelov. Koprčani so se v obrambi organizirali in na krilih nepopustljivega Kleja Sanaborja uspeli zaustaviti Šebalja – najboljšega igralca in strelca nasprotne ekipe.

Semafor je v 25. minuti, po delnem razultatu 7:2, kazal 15:6, ob koncu polčasa 18:8. V drugem polčasu so naši kadeti imeli popoln nadzor nad potekom igre. Priložnost za igro so dobili vsi igralci in jo tudi dobro izkoristili. Izpostaviti velja dobre obrambe vratarjev Jakoba Morata in Denisa Mašiča,ki sta zbrala 19 obramb in razpoložene strelce: Sanabor Klej 6, Pribac Nik 6, Furlan Tian in Muminović Sandi 5. Sanabor je s 43 zadetki na štirih tekmah prevzel vodilno mesto na lestvici strelcev skupine zahod.

Čestitke trenerju in celotni ekipi za zelo dobro predstavo.

RD Koper : RK Kronos 33 : 19 (18 : 8)

RD Koper: Sanabor 6(1), Furlan 5, Morato, Pribac 6, Atanasov 3, Muminović 5(2), Ujčič 1, Mašič, Ojo, Goljuf, Cergolj, Delfar 3, Makuc 4(1)

Trener: Viljem Ban

Izključitve: 4minute

7-metrovke: 4(5)

RK Kronos: Lukič, Podobnik 1, Ribič 4(3), Novak, Kovačevič 3, Stegel 2, Šfiligoj 1, Marušič, Šebalj 5, Hrovatin 2, Kitić 1, Pokrivač